За статистикою ВООЗ, щорічно у світі фіксують близько 132 тис.нових випадків меланоми та 2-3 млн інших типів раку шкіри. Дерматолог Світлана Дячук розповіла про те, як розпізнати небезпечну родимку.

"Небезпечні родимки дійсно часто з'являються на нашій шкірі. Найбільша проблема полягає в тому, що злоякісна пухлина на шкірі схожа на родимку. Це основна проблема, і навіть люди, які приходять до мене з пухлиною шкіри, завжди кажуть: "подивіться, це у мене родимка".

Підозріле новоутворення буде відрізнятися від загального фону. Тобто навіть якщо у вас дуже багато родимок, то небезпечне новоутворення буде сильно відрізнятися, це ще називають синдромом "гидкого каченяти". Це один з головних способів самодіагностики. Всі родимки, які здаються вам дивними, потрібно обов'язково перевіряти у лікаря.

Рак шкіри
Рак шкіри

Частина злоякісних пухлин досить швидко зростає. У такої "цятки" може з'являтися і нерівний край, і кілька кольорів. Є таке відоме правило "ABCD", згідно з яким оцінюється родимка за різними критеріями (нерівний край, асиметрія).

Однак важливо пам'ятати, що дуже багато хороших родимок теж потрапляють під це правило. Тому, якщо раптом ви виявили у себе велику родимку з нерівним краєм, то не варто самим ставити собі діагноз. Зверніться до фахівця, який точно скаже, є проблема чи ні", - повідомила дерматоонколог.