37-річна українська психолог Наталія Холоденко пояснила в Instagram причини появи шкідливих звичок. Виявляється, з їх допомогою ми намагаємося заспокоїтися після стресу і тривоги.

"Хтось заливає емоційне напруження кави, хтось курить, шопиться, напивається міцного або слабкого алкоголю, об'їдається солодким, системно лягає спати після 23.00", - написала Холоденко.

За словами психолога, ми всі іноді замислюємося про погані наслідки наших звичок.

"Уміння визнати проблему - це ознака здорової особистості. Люди, які перебувають на межі психічного здоров'я, прагнуть виправляти інших, але не себе. Це причина, по якій свекруха перекладає речі у вашій шафі: вона не зовсім здорова. Насправді вона не відчуває, де закінчуються її межі й починаються межі іншої людини. Тому так складно домовитися і потрібна система "стимул-реакція" як при дресуванні. Просто не можна і все! Без довгих пояснень", - порадила Холоденко.

Психолог закликала звернути увагу, як ми псуємо своє ж життя. Це допоможе домогтися успіху в багатьох сферах життя.

"Часто люди виправдовують слабкості:" потрібно ж якось себе радувати!". Так потрібно, але радувати та заперечувати реальність - це різні речі", - вважає Наталя.

Шкідливим звичкам потрібно знайти корисну альтернативу.

- Шкідливі звички допомагають не зійти з розуму, поки ти не знайшов інший спосіб себе захищати. Тому сила волі тут не допоможе. Потрібно шукати натхнення. І звичайно, в ідеалі необхідна робота з психологом, тому що в усьому собі точно не допоможеш, - пояснила Холоденко.