Геннадій Куркін, сценарист і близький друг Жанни Фріске, подарував читачам уривок з книги «Блискітки».

Він переніс на папір думки і почуття популярного співачки, який зіткнувся з невиліковною хворобою. Жанна померла в 2015 році, не зумівши впоратися з важкою формою раку мозку.

Жанна Фріске з батьком
Жанна Фріске з батьком

Куркин вибрав стиль оповідання від першої особи, тому одкровення Жанни здаються пронизливими і трагічними, пише obaldela. "Якщо ти це читаєш, значить, мене тут більше немає" - цими словами починається перша глава книги.

"Відразу після пологів я почала сильно втомлюватися: стояла, лежала, думала, все було болісно складно, насильно. Я відчував, як від мене виходить життя з легким шипінням при кожному видиху; ми пішли до лікарів, щоб розвіяти сумніви. І у нас все вийшло — сумнівів не було, мені прописали неминучу і неминучу смерть ... » — пише автор від імені Жанни. І додає, що російські лікарі не змогли допомогти співачці, вона прилетіла в Нью-Йорк. Йорк, де їй запропонували експериментальне лікування, з нею в поїздці був її цивільний чоловік Дмитро Шепелєв.

Жанна Фріске
Жанна Фріске

"Якби я знала, що пологи можуть викликати хворобу, я б взагалі не народжувала. А тепер я б сиділа біля океану і пила троянду з горла, і сміявся над призахідним американським сонцем ... загалом, я б хотіла вивчити французьку, зайнятися сексом в каюті приміряючи, витрачаючи гроші, не замислюючись, знаючи, що я зароблю більше, і трясучи сандалями навшпиньки, я закохаюся в вас з першого погляду. Але в цей момент я повністю осліпну, впаду в кому і 15 червня 2015 року помру », — повідомляє автор думок і почуттів Жанни, яка померла так рано.

Значна частина глави присвячена тому, як журналісти переслідували співачку в останні місяці її життя. Жанна згадує подробиці розмови Шепелєва з керівником Першого каналу Костянтином Ернстом. Костянтин Львович попередив співачку, що вона може відмовитися від трансляції і не розповідати світу про свою хворобу. Однак всі зірки заходу відкрито говорять про свої недугах, це їх доля — бути на виду з радістю і сумом. До того ж Ернст пообіцяв оголосити збір коштів, а гроші знадобилися на дороге лікування. І Жанна неохоче погодилася.

Жанна Фріске
Жанна Фріске

"А тепер мене тут немає. Тепер я-історія. І, здається, у мене немає іншого вибору, окрім як розповісти вам про це. Однак, якщо раніше я повинен був любити себе, то тепер-ви знаєте - я не можу обіцяти - я зроблю все, що повинен, І буду тим, ким хочу. Чомусь ця книга-моє останнє бажання, яке не відкидається - я хочу, щоб, коли прийде час, мій син прочитав би її і дізнався всю мою незадоволену материнську любов до нього», — цитує співачка. Стархіт редакція, публікуйте вперше уривок з цієї дуже особистої книги.