У листопадовому номері журналу Forbes Україна вийшла велика стаття про одного з найпопулярніших українських артистів Олега Винника, його доходи та маркетингові ходи команди артиста.

Звідки взявся Олег Винник

Олег Винник-уродженець Черкаської області. Любов до музики майбутньої зірки прищепила мама. Винник співав у самодіяльному ансамблі, після школи закінчив музучилище, здобувши професію диригента народного хору.

Олег Винник з мамою
Олег Винник з мамою

Наприкінці 90-х років музикант поїхав до Німеччини за програмою культурного обміну, де планував знайти роботу за фахом. Життя внесло корективи: 20-річний Винник потрапив у музичне середовище, але два роки працював гувернером для хлопчиків. Паралельно займався вокалом і ходив на прослуховування в німецькі театри.

Через два роки кастингів, артиста запросили в Люнебурзький театр в Нижній Саксонії. Паралельно з роботою на сцені та виконанням чужих композицій він мріяв писати та виконувати свою музику. Але першу пісню написав тільки у 29 років.

Винника відомим зробив його друг Олександр Горбенко, з яким його познайомили німецькі друзі в 2006 році. Тоді Горбенко був директором будівельної компанії Інтерінвестпроект. У 2008 році її ліквідували.

Популярність на Mail.ru

У пошуках слухачів і цінителів творчості Винника в 2007 році Горбенко зайшов в соціальну мережу Мій світ, засновану російським холдингом Mail.ru. ротація на радіо і телебаченні тоді була артисту не по кишені. Продюсер шукав у соцмережі однофамільців Винника і пропонував їм послухати його композиції. Коли кількість друзів в акаунті артиста перевалило за 5000, заробив принцип сарафанного радіо. Соцмережами протягом двох років займався особисто Горбенко.

Фото з архіву Олега Винника
Фото з архіву Олега Винника

Наступний крок для популяризації артиста-піти в народ. Почали з концертів у маленьких містах. На перших порах вони мали як каже Олександр Горбенко, дотаційний характер.

Перший гастрольний тур Винника по невеликих містах відбувся у 2013 році під час Революції Гідності. Його не зупиняли навіть під час найгостріших боїв в АТО. Всього провели 100 концертів, закінчивши тур у Києві. Апогеєм став перший сольник у Палаці Україна у 2014 році. "Ми нічого не заробили, але зал був повним", – розповідав Forbes Горбенко.

Далі-більше. Протягом року після першого концерту в Палаці Україна відбулися ще два сольники Винника.

Скільки заробляє кумир мільйонів

Минулого року Винник відіграв 50 концертів, які відвідали 200 000 глядачів. Середня вартість квитків коливалася в межах $28-35. Отже, виручка артиста за 2019 рік могла скласти $5,6-7 млн.

Олег Винник і Таюне
Олег Винник і Таюне

У 2020 році концертна діяльність Винника сильно постраждала через карантин, доводилося експериментувати. Найбільш значуща подія в його кар'єрі в поточному році - концерт на НСК Олімпійський. Шоу проходило без глядачів, але за $7-20 його можна було подивитися онлайн. Команда співака продала 79 000 віртуальних квитків.