Мандалорец - це безліч речей: умілий бластер, кращий космічний тато в галактиці і володар найкрутішої броні по цей бік Татуїна.

Можливо, Мандо і з'явився на Disney Plus в 2019 році, але мандалорская броня йде корінням в минуле - з моменту її дебюту пройшло майже 40 років історії Зоряних воєн.

Мандалорець
Мандалорець

З усією цією історією (і поверненням Боба Фетта) виникають питання: що таке мандалорські обладунки, як вони зроблені і чому вони так важливі для раси мандалорців?

Якщо вам потрібні відповіді, вони є - разом з поясненнями, чому Мандалорець ніколи не знімає свій шолом і де Мандалорець знаходиться на часовій шкалі Зоряних воєн. Хочете дізнатися більше?

Мандалорська броня: яке її походження?

Першим мандалорцем (і, відповідно, першою появою мандалорської броні), що з'явився у франшизі «Зоряних воєн», був Боба Фетт. Залежно від ваших смаків до "Зоряних воєн", він має три дуже різних походження.

Найбільш помітна поява Боби Фетта і мандалорських обладунків була в «Імперія завдає удару у відповідь». Однак раніше неназваний мисливець за головами вперше з'явився в спеціальному випуску "Зоряних воєн" 1978 року. Якщо ви хочете отримати технічну інформацію, він з'явився ще раніше в каноні під час перевидання Special Edition «Нової надії», коли Хан Соло протистоїть Джаббы Хатту.

Мандалорець
Мандалорець

На щастя, походження мандалорських обладунків у Всесвіті не так заплутано - якщо не брати до уваги довгий і звивистий шлях легенд Зоряних воєн, які давно вже були відправлені в неканонічну купу в далекій галактиці.

Те, що ми зараз називаємо мандалорськими обладунками, насправді пов'язано з громадянською війною мандалорців, подією, коротко згаданою в мультфільмі «Війни клонів». Сама Громадянська війна відбувається приблизно за чверть століття до цього шоу.

Під час війни група, відома як Мандалорський Суперкомандос (або ударні солдати), стала помітною силою в клані Мандалор, залишаючись такою до Воєн клонів. Дизайн реалізовувався аж до подій " Мандалорца» - його популяризували Джанго Фетт (який нібито виріс на мандалорской планеті Конкорд-Даун і був в безпосередній близькості від Суперкомандос) і його сином Бобою.

Так, так, мандалорська броня, що не дивно, починалася як частина бойової броні і виникла в один з найкривавіших періодів в історії Мандалора. Позиція Суперкомандос допомогла мандалорським обладункам (у яких до цього було багато варіацій дизайну) стати нормою на планеті Мандалор.

Мандалорець
Мандалорець

Звичайно, безперечно, класний дизайн обладунків торгової марки Боби Фетта допомогли зберегти свою популярність протягом багатьох років.

Як виготовляються мандалорские обладунки?

Перш ніж ми перейдемо до того, як роблять мандалорські обладунки, варто згадати, що саме становить повний мандалорський костюм. Якщо ви не були на вечірці Хеллоуїна як Боб Фетт, ви, напевно, ніколи не замислювалися про це занадто багато.

Шолом - головний елемент мандалорської броні. Це буквально шлях, оскільки послідовники мандалорського віровчення відмовляються знімати головний убір. Як правило, на плечах, зап'ястях і ногах є нагрудна пластина і броня. Дизайн може бути різним, але варто відзначити, що більшість з них не є повним комплектом обладунків, ймовірно, через маневреность і гнучкісті в бою. Крім того, з ним легше нахилитися і підняти малюка Йоду, що не зашкодить справі.

Мандалорець
Мандалорець

Що стосується виготовлення мандалорських обладунків, матеріал, відомий як Бескар, плавиться і перетворюється в те, що в кінцевому підсумку стає повним набором пластин. Ми дуже коротко бачимо цей процес у третьому епізоді "Мандалорця", коли Дін Джарін передає решітки Бескара зброяру, щоб вона могла полагодити його поточну броню.

Однак обладунки Мандалора не завжди виготовляються з Бескара. Це, безумовно, метод, популяризований серіалом Disney Plus, але Боба і Джанго Фетт, судячи з усього, не могли дозволити собі першокласні речі. Замість цього вони вибрали дешевший і менш міцний матеріал. Їх броня виготовлена з дюрасталі, тому їх мандалорські броні схильні до більш сильних потертостей, в той час як обладунки Мандо залишаються бездоганно чистими. Цікаво, що Бескар також стійкий до світлових мечів. Так що, якщо Дін Джарін виживає після удару мечем темряви, Ви знаєте чому.

Чому броня настільки важлива для мандалорців?

Мандалорець
Мандалорець

У серіалі Мандалоріанець носить свої обладунки, як частину слідування шляху - кодексу правил, що передаються з покоління в покоління кланами Мандалора. Це особливо важливо зараз, враховуючи події Великої Чистки, акту, що не надто відрізняється від наказу 66, коли Імперія знищила безліч мандалорців.

Для багатьох це данина поваги полеглим і глибоко шанованим предкам. Необхідно слідувати шляху - в тому числі не знімати свій шолом - і ті, що вижили повинні підтримувати свою броню таким чином, щоб вона по суті продовжувала спадщину легендарних воїнів Мандалора з минулих століть. Точно так само, як в реальних релігіях є свій власний набір одягу, як і у мандалорців.

Мандалорець
Мандалорець

Звичайно, він також пропонує практичне застосування: він такий же міцний, як і будь-яка відома броня у всесвіті Зоряних воєн, при цьому дозволяючи своєму власникові стріляти з кращих з них або навіть використовувати реактивний ранець.

Частково урок історії, частково крута машина для вбивств, мандалорська броня робить все це. Вона потрібна не тільки для того, щоб круто виглядати - і тепер ви знаєте приховану історію легендарного вбрання.