Повторне відкриття втраченої планети може прокласти шлях до виявлення світу в зоні населеності в далекій сонячній системі. Зона населеності - це умовна область в космосі, визначена з розрахунку, що умови на поверхні знаходяться в ній планет будуть близькі до умов на Землі і забезпечуватимуть існування води в рідкій фазі. Планета, розміром і масою Сатурна з орбітою в тридцять п'ять днів, входить в число сотень «втрачених» світів. Астрономи Уорікського університету представили новий метод для їх відстеження в надії знайти більш холодні планети, подібні цим. Дослідження публікує Astrophysical Journal Letters.

Планета NGTS-11b обертається навколо зірки на відстані 620 світлових років і розташована в п'ять разів ближче до її зірки, ніж Земля до Сонця. Спочатку NGTS-11b була виявлена ​​при пошуку планет в 2018 році з використанням даних з телескопа TESS НАСА.

При такому пошуку використовується метод транзиту для виявлення планет, який сканує небо на наявність контрольного падіння світла від зірки. Він який вказує, що об'єкт пройшов між телескопом і зіркою. TESS сканує тільки більшість ділянок неба протягом 27 днів. Це означає, що багато хто з планет довшого періоду потрапляють в базу даних TESS лише одного разу.

І без другого спостереження планета фактично втрачається. Команда під керівництвом Університету Уоріка стежила за однією з цих «втрачених» планет, використовуючи телескопи в Огляду транзиту наступного покоління (NGTS) в Чилі, і спостерігала зірку протягом сімдесяти дев'яти ночей. Зрештою, астрономи зловили планету, що проходить транзитом, це сталося лише через рік після першого виявлення.

У підсумку, вчені знайшли планету з більш тривалим періодом обертання навколо своєї орбіти. Такі відкриття рідкісні, але важливі, оскільки вони дозволяють вченим вивчати планети з подовженими періодами звернення. Такі планети більш холодні і вони більше, ніж планети в нашій Сонячній системі. NGTS-11b має температуру всього 160 ° C - більш холодну, ніж у Меркурія і Венери. Хоча це все ще занадто висока температура для підтримки життя, як ми її знаємо, умови на ній близькі до зони населеності, підкреслює доктор Семюель Гілл з фізичного факультету Університету Уоріка. Особливо, якщо порівнювати NGTS-11b з багатьма раніше відкритими планетами. Вони зазвичай мають температуру понад 1000 ° C.

Зона населеності відноситься до діапазону орбіт, які дозволили б планеті або місяці підтримувати рідку воду: дуже близько до її зірці, і вона буде дуже гарячою, але занадто далеко і вода стане дуже холодною.

В майбутньому TESS виявить сотні одиничних транзитів, які вчені будуть контролювати за допомогою нового методу. Це дозволить дослідникам виявити більш холодні екзопланети всіх розмірів. Навіть включаючи планети, більш схожі на ті, що є в нашій власній сонячній системі. Деякі з них будуть невеликі кам'янисті планети в зоні населеності, які досить прохолодні для розміщення рідких океанів і потенційно позаземного життя.