Стегно, що належить гуманоїду, що жив шість мільйонів років тому, показує, що він ходив на четвереньках, що дозволяє припустити, що він було більш тісно пов'язаний з шимпанзе, ніж з людьми.

Про це пише Daily mail.

Новий звіт ставить під сумнів теорію про те, що Sahelanthropus tchadensis, гомінід, який жив більше 6 мільйонів років тому, був нашим найпершим відомим предком людини.

Стегно нашого предка жив шість мільйонів років
Стегно нашого предка жив шість мільйонів років

Французькі палеонтологи виявили сахелантропа в Чаді майже два десятиліття тому.

Назвавши його "Тумай", вони проголосили цю істоту раннім двоногим - з черепом, що вказує на пряму спину.

Але Новий звіт передбачає, що Тумай - це просто Стародавній примат, ближчий до шимпанзе, ніж до людини.

Дослідники засновують своє твердження на формі стегнової кістки, яка, за їхніми словами, належить Тумаї.

Вони стверджують, що стегнова кістка, що нагадує мавпу, була навмисно залишена без дослідження, тому що це спростувало б теорію, в якій він ходив на двох ногах.

Французький палеонтолог Мішель Брюне вперше виявив останки сахелантропа в пустелі Джураб в Чаді в 2001 році.

Стегно нашого предка жив шість мільйонів років
Стегно нашого предка жив шість мільйонів років

Брюне, дослідник з Університету Пуатьє у Франції, дав цьому екземпляру прізвисько " Тумаї» і в звіті Nature 2002 року стверджував, що він двоногий.

Він стверджував, що основа черепа Тумаї повинна була з'єднатися з вертикальним хребтом.

Використовуючи радіометричне датування, команда Брюне визначила, що Тумаї жив між 6,8 і 7,2 мільйонами років в епоху міоцену.

Таким чином, Тумаї більш ніж в два рази старше найстарішого відомого предка людства, Люсі, виявленого в Ефіопії в 1974 році і датованого приблизно 3,2 мільйона років тому.

Також були виявлені ліва стегнова кістка і дві кістки передпліччя, але з якоїсь причини Брюне ніколи нічого про них не публікував, і мало хто інші дослідники мали доступ до кісток.

У 2004 році Од Бержере-Медіна, дослідник з Університету Пуатьє, визначила немарковану кістку як стегнову кістку-швидше за все, як вона припустила, від приматів.

Стегно нашого предка жив шість мільйонів років
Стегно нашого предка жив шість мільйонів років

Врешті-решт вона та її наставник, палеоантрополог Роберто Маккіареллі, дійшли висновку, що вони натрапили на стегнову кістку Тумаї.

Але після того, як Бержере-Медіна провів вимірювання і сфотографував, кістка зникла, і жоден вчений більше її не побачив.

Коли група Брюне не змогла опублікувати що-небудь про стегнової кістки, вона і Макіареллі використовували її записи для складання власного звіту.

Вони намагалися представити свої висновки на конференції, проведеній антропологічним товариством Парижа, але були відхилені.

Їх гіпотеза про те, що Тумай не є прямоходячим, нарешті була опублікована у випуску журналу Journal of Human Evolution за грудень 2020 року.

Згідно зі звітом, форма стегна більш типова для Мавпи.

Інші раніше сумнівалися, що Тумаї був людським предком.

Незабаром після того, як перші результати Брюне були опубліковані, Мілфорд Уолпофф, професор антропології в Мічиганському університеті, поставив їх під сумнів.

"Тумай може бути загальним предком мавп і людей, але він не знаходиться на прямій лінії, що веде до людини", - написав Вулпофф в листі в Nature. "Ми думаємо, що Тумай-це мавпа, і ми думаємо, що це, мабуть, жінка через її ікла".

Стегно нашого предка жив шість мільйонів років
Стегно нашого предка жив шість мільйонів років

За його словами, зуби були маленькими, але все ж могли належати самці горили або шимпанзе.

Вулпофф також вказав на шрами на черепі, залишені м'язами шиї, заявивши, що вони показали, що Томай ходить на четвереньках з головою, розташованою горизонтально до хребта.

Географ Ален Бовілен, який брав участь у розкопках Тумаї, навіть підняв питання про те, де і коли були виявлені кістки, припускаючи, що в якийсь момент в минулому місцеві жителі турбували їх.

У вересні палеонтолог Франк Гай, співавтор оригінальної статті про Sahelanthropus, опублікував окреме дослідження, в якому посилюється теорія двоногих тварин.

Він стверджував, що у стегнової кістки є твердий гребінь у верхній частині, який підтримує пряме тіло.

Але його звіт був розміщений на сервері препринтів, що означає, що він ще не пройшов рецензування.

Брюне досі вважає, що його сахелантроп - відсутня ланка в генеалогічному дереві людства.

"Череп Тумаї - це, по суті, череп гомініда", - сказав він китайському Державному інформаційному агентству Сіньхуа в 2019 році. У нього "дуже маленький" Ікло, як у людини.

"Тільки собака може довести, що це не велика мавпа", - сказав він.

Маккіареллі стверджує, що Брюне і його колеги заблокували доступ до стегнової кістки, і його презентація була занесена в чорний список, тому що вона дискредитує їх теорію про те, що Тумаї ходив на двох ногах.

Але Брюне наполягає на тому, що "розбіжностей немає".

"Ніхто не може з наукової точки зору сказати, що це стегно належить Тумаї".