Сайт «Пам'ятники Леніну» - масштабний інтернет-проект, покликаний зібрати фотографії усіх пам'яток Іллічу, коли-небудь встановлених по всьому світу. Колекція поповнюється ще з 2005 року, і з тих пір на веб-сторінці з'явилося фото 9781 монумента. Зараз, однак, сайт не оновлюється.

карта пам'ятників Леніну
карта пам'ятників Леніну

Автор проекту - культуролог і журналіст Дмитро Кудінов. За його словами, на створення архіву його надихнула книга зі списком адрес московських пам'ятників Леніну - у праці не було ілюстрацій, тому Кудінова захотілося заповнити цю прогалину.

«Мене відразу завалили повідомленнями і фотографіями відсутніх пам'ятників. Виявилося, що в претендує на повноту списку не було і половини Іллічем. А згодом з'ясувалося, що повного переліку монументальних вождів немає і ніколи не було», - написав Кудінов на сайті.

карта пам'ятників Леніну
карта пам'ятників Леніну

Спочатку журналіста цікавили тільки московські пам'ятники і бюсти, але добровольці стали ділитися з ним фотографіями з інших міст і країн. Найбільше Іллічем знайдено в Росії - 5847, потім в Україні (2562), Білорусі (421) і Казахстані (252). Є фотографії і з далеких держав: Австралії, Ефіопії, Ємену, Албанії, Мексики і Венесуели.