Тести на вагітність стали широко доступні в 1978 році. Тоді їх точність не перевищувала 80%, а результату потрібно було чекати дві години. Сьогодні вони в експрес-режимі визначають факт зачаття з імовірністю більше 90%.

Для цього потрібно опустити індикатор в сечу: якщо там є сліди гормону ХГЧ, з'являться дві смужки. Але раніше все було трохи складніше. До яких хитрощів вдавалися для визначення вагітності в минулому, розповідає портал Mental Floss.

Пшениця і ячмінь

Пшениця
Пшениця

У Стародавньому Єгипті (близько 1350 р.до н. е.) жінкам радили мочитися на насіння пшениці і ячменю протягом декількох днів. Проросте пшениця - буде дівчинка, ячмінь — хлопчик. Якщо нічого не проросло, значить вагітність не наступила. Цікаво, що цей тест і правда працює (хоча і частково). У 1963 році дослідники виявили, що в 70% випадків сеча вагітних дійсно викликає проростання насіння.

Запах цибулі

цибуля
цибуля

Стародавні греки використовували інший спосіб. Вони пропонували жінці перед сном помістити в піхву цибулю або часник. Якщо на ранок у неї з рота неприємно пахло, значить, про вагітність не могло йти й мови. Медики того часу вважали, що порожня матка сприяє передачі запаху з статевих органів до самого рота. І навпаки: наявність в утробі дитини не дає овочевому аромату піднятися вище живота.

Слід від засува

дверний засув
дверний засув

Ще один аналог сучасного тесту на вагітність описаний в збірці народних вірувань XV століття "Євангеліє прядки". Випробувана мочилася в таз, а потім туди занурювався замок або ключ, "але краще засув". Предмет залишали в тазу на два-три години. Потім сечу виливали. Якщо засув залишав слід на дні таза, значить, тест дав позитивний результат.

Вино з сечею

вино
вино

Інтуїтивно люди вже давно розуміли, що вагітність якось впливає на склад сечі. У XVI столітті "експерти по урине" змішували її з вином і на підставі своїх спостережень за цим коктейлем робили висновки про те, чи відбулося зачаття. Цей спосіб не був позбавлений логіки, адже алкоголь міг реагувати на певні білки в сечі вагітних.

Око

Око
Око

У XVI столітті французький лікар Жак Гіймо, автор впливового трактату з офтальмології, стверджував, що вагітність можна обчислити по очах жінки. Він писав, що вже на другому місяці з моменту зачаття майбутню маму відрізняють "глибоко посаджені очі з маленькими зіницями, опущеними століттями і припухлими венами в куточках". В цілому він помилявся, але сучасні лікарі визнають, що вагітність дійсно може вплинути на зір, тому вони не рекомендують підбирати окуляри або контактні лінзи до пологів.

Ознака Чедвіка

мандарин
мандарин

Приблизно через шість-вісім тижнів після зачаття шийка матки, статеві губи і піхву можуть придбати темно-синій або пурпурно-червоний відтінок через підвищеного припливу крові до цієї області. Вперше це помітили в 1836 році, а через 50 років лікар-акушер Джеймс рід Чедвік повідомив про це на зборах американського гінекологічного товариства. Відкриття отримало назву"ознака Чедвіка". Однак лікарі XIX століття рідко використовували цей індикатор через панували тоді пуританських вдач.

Кролячий тест

кролик
кролик

У 1920-х роках німецькі вчені Сельмар Ашхейм і Бернхард Зондек визначили, що в сечі вагітних присутній особливий гормон. Сьогодні він відомий як хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ). Вони з'ясували це, вводячи сечу вагітних статевозрілим кроликам, щурам і мишам. У більшості випадків яєчники тварин збільшувалися в розмірах. І хоча фраза "кролик помер" зазвичай означала, що жінка вагітна, насправді всі піддослідні тварини гинули, так як їх доводилося розкривати для дослідження.

Жаб'ячий тест

жаба
жаба

Наприкінці 1940-х років вчені з'ясували, що, коли сеча вагітної вводиться живій жабі або жабі, нещасна амфібія протягом 24 годин відкладає яйця. В даному випадку піддослідні тварини, на відміну від кроликів, навіть доживали до наступного тесту.