Японська компанія Panasonic представила робота Nicobo, що імітує кішку. Він вміє самостійно пересуватися, спілкуватися з господарем, спати на сонці і навіть випускати гази.

Про це повідомляє Gizmodo.

З розробкою Nicobo допомагав Мічіо Окада, професор університету технологій Тоехасі - він спеціалізується на роботах-компаньйонах, які допомагають впоратися з самотністю. Так, робокошку створили в першу чергу для людей, яким не вистачає спілкування, але заводити справжнього вихованця вони поки не готові.

Nicobo вміє повертатися в різні боки, рухати очима, впізнавати господаря і виляти хвостом (для цього його потрібно погладити). При цьому у робота може змінюватися настрій-якщо воно погане, той починає пукати.

Робот розуміє людську мову і може навіть підтримати розмову, але поки його словниковий запас занадто малий. Це обіцяють виправити в наступних оновленнях ПЗ.

Panasonic створила робота кішку
Panasonic створила робота кішку

Для того щоб робот впізнавав господаря, його оснастили мікрофонами і камерою для розпізнавання осіб і голосу. Також в нього вбудовані датчики для розпізнавання погладжувань і обіймів. Місце для сну він вибирає за допомогою датчика освітленості.

Коштує такий пристрій 339 доларів, але дістати його буде нелегко навіть в самій Японії. Panasonic почала продавати Nicobo через краудфандинг, запланувавши випустити 320 таких екземплярів. Всіх вже розкупили. При цьому власникам робокошки доведеться платити по 10 доларів на місяць, щоб їх «вихованець» отримував оновлення ПЗ.