13 жовтня 1972 чартерний рейс Монтевідео — Мендоса — Сантьяго впав в Андах. За збігом обставин 16 з 45 осіб залишилися живі, але "щасливчикам" довелося зіткнутися з викликами крутіше авіакатастрофи.

Уругваєць Хосе Луїс Інсьярте був одним з тих, хто вижив після аварії. Через 49 років з часу катастрофи він поділився подробицями "дива в Андах" і тим, яким пеклом це обернулося для нього та інших пасажирів, яких врятували тільки через 72 дні життя в горах.

В ефірі британського шоу This Morning чоловік підтвердив те, про що писали журналісти ще в 1972-му: йому з напарниками по нещастю довелося їсти трупи загиблих. Води і їжі було критично мало. Крім того, незабаром після катастрофи по радіо вони почули, що пошуки літака припинилися. Впевненості в майбутньому це не додавало. Тому у них просто не було інших варіантів для того, щоб вижити.

вцілілі в авіакатастрофі в Андах
вцілілі в авіакатастрофі в Андах

"Ми влаштували збори і сперечалися, йти на це чи ні. Тоді здавалося, що якщо ми відмовимося, то помремо. Всі вирішили поїсти. Коли збираєшся з'їсти шматок плоті від тіла твого друга, рука непросто підкоряється. Доводилося докласти чимало фізичних і ментальних зусиль на те, щоб змусити руку підкорятися. Так само складно було і відкрити рот, і покласти м'ясо на язик, і проковтнути", – згадував Хосе Луїс Інсьярте.

Пізніше троє з пасажирів вирушили на пошуки допомоги. Один з них повернувся до уламків літака, але двоє інших — ні. Їх подвиг вселяв надію до тих пір, поки за ними не прилетіли рятувальники.

чоловік, який вижив в авіакатастрофі в Андах
чоловік, який вижив в авіакатастрофі в Андах

"За рідкісними днями я був упевнений, що виберуся звідти... Я знав, що вони доберуться, що нас зможуть врятувати, і вони зробили це", – розповів Хосе Луїс Інсьярте.

І правда – через тижні поневіряння по горах пара сміливців зустріла пастуха, який повідомив про них владі. 14 вцілілих врятували з руїн літака, а їх історія стала натхненням для фільмів, серіалів і багатьох книг.

Хосе зізнається, що цей досвід залишається найбільш травмуючим в його житті. Втім, навіть у такій ситуації уругваєць знайшов позитивні моменти, пише ladbible.

"Я просто живу, а коли у мене виникають проблеми, я думаю про Анди, і ось нові труднощі вже здаються незначними в порівнянні з тим, що я пройшов", – ділиться Хосе Луїс Інсьярте.