У зоопарку Флориди був виявлений новий отруйний вид павуків, схожих на тарантула, який потенційно може жити десятиліттями.

Про це пише Unilad.

Цей моторошний вид, що отримав назву павук-пастка Pine Rockland, був спочатку помічений на території зоопарку Майамі ще в 2012 році приголомшеними співробітниками. Без сумніву, в той день було кілька криків і стрибків.

Однак особистість цієї істоти залишалася загадкою більше двох років після цього початкового відкриття, аж до упіймання другого примірника. Саме в цей момент зоопарк звернувся за допомогою з боку.

Павук-пастка Pine Rockland
Павук-пастка Pine Rockland

Тепер, через майже десять років після першого відкриття, павук був підтверджений як раніше не описаний вид.

Директор з охорони зоопарку Френк Ріджлі сказав:

"Мені він здається схожим на маленького блискучого чорного птахоїда. ПОДІБНІ ВИДИ-хижаки із засідок. Вони створюють павутину, заглиблюється в м'який піщаний субстрат з дверцятами на петлях на поверхні".

Вони проводять все своє життя в тій же норі, чекаючи, коли видобуток вийде з їх люка, а потім вистрибують зі свого замаскованого лігва, щоб схопити свою здобич.

Доктор Ребекка Годвін з Університету П'ємонту в Джорджії була однією з тих, хто визначив павука Пайн-Рокленд як новий вид, «не сумніваючись в тому, що це новий вид».

Доктор Годвін вважає, що самка павука цілком може прожити більше 20 років. Однак тривалість життя самця значно коротше, він залишає свою нору після семи років дозрівання і незабаром вмирає.

Павук-пастка Pine Rockland
Павук-пастка Pine Rockland

Вона продовжила:

"Співробітники зоопарку зустріли бродячих самців. У них грубий панцир (панцир) на передній половині і сріблясто-сіре черевце зі світлим плямою зверху. Це дійсно дуже красиві павуки".

Є також помітні відмінності в розмірах між самками і самцями. У той час як самець приблизно розміром з монету в один євро, коли його ноги витягнуті, вважається, що самка приблизно в два-три рази більше.

За словами доктора Ріджлі, отрута матиме еквівалентний ефект укусу бджоли для людини, але «ефективний проти дрібних безхребетних, за якими він може полювати».

середовище проживання павука-пастки Pine Rockland
середовище проживання павука-пастки Pine Rockland

Він пояснив:

"Такі павуки часто покладаються на свій розмір і силу, щоб підкорити свою здобич, а отрута часто діє, щоб допомогти зруйнувати і розрідити нутрощі своєї здобичі".

На павуків можуть полювати птахи, а також паразитуючі оси, які відкладають яйця, які потім вилуплюються і пожирають їх. Однак найбільша небезпека, з якою стикається цей вид – - це втрата середовища проживання.

Доктор Ріджлі заявив, що він "одночасно зраджений і стривожений відкриттям", пояснивши:

"Хто не хоче брати участь у відкритті чогось на зразок нового виду? Для вченого це мрія. Інша сторона цього відкриття полягає в тому, що я добре знайомий з унікальною і знаходиться під загрозою зникнення в глобальному масштабі середовищем існування, з якої воно походить. Тому я відразу подумав, що вони, ймовірно, вже знаходяться під загрозою".

Павук-пастка Pine Rockland
Павук-пастка Pine Rockland

За даними Zoo Miami, на місцевому рівні, тільки 1,5% середовища проживання павука в соснових скелях збереглося за межами національного парку Еверглейдс.

Як пояснив доктор Годвін, павуки-пастки, як правило," дуже погано мігрують "з" дуже маленькими ареалами", тому цілком імовірно, що павук-пастка Pine Rockland"обмежений цією невеликою зоною проживання, що знаходиться під загрозою, і згодом сам може опинитися під загрозою".