Ісус Христос був живою, дихаючою людиною, чиє життя і смерть були джерелом натхнення для мільярдів людей по всьому світу, до цього дивовижного відкриття прийшов знавець Біблії.

На жаль, тривожні опитування показують, що багато людей не вірять, що Христос ходив по Землі 2000 років тому.

Більше двох мільярдів людей у всьому світі вірять, що Ісус Христос був Сином Божим, померлим на Хресті в знак вищої жертви за гріхи людства. Ті, хто не слідує доктринам християнської віри, відкидають цю віру, але все ж можуть прийняти, що Ісус Христос був історичною фігурою, яка, можливо, стала найвідомішою людиною, яка коли-небудь жила.

Але є також група людей, які повністю відкидають обидві ідеї-Ісус не був божественною фігурою, тому що його просто не існувало.

Опитування 2015 року, проведене англіканською церквою, показало, що близько 40 відсотків людей в Англії не вірять, що Ісус був реальною людиною.

Згідно з результатами опитування, 43 відсотки опитаних заявили, що вірять у воскресіння, і менше 10 відсотків регулярно читають Біблію.

Том Мейер, професор біблійних досліджень в біблійному коледжі та аспірантурі Шаста в Каліфорнії, США, вважає, що це тривожна статистика.

Експерт з Писань сказав Express.co.uk, що є істотні записи про життя Ісуса не тільки в Новому Завіті Біблії.

Професор Мейер сказав: "під час опитування 25 відсотків молодих людей у віці від 18 до 34 років вважали його міфічним персонажем. Деякі противники християнства висміюють історичну достовірність життя і часів Ісуса з Назарету, записаних в Новому Завіті. Однак позабіблійне підтвердження існування Ісуса існує як з єврейських, так і з римських першоджерел і має розвіяти будь-які сумніви в існуванні Ісуса з Назарету".

Одне з таких джерел, як пояснив експерт, можна знайти в єврейському тексті з вавилонського Талмуду.

Текст, який був ідентифікований 550 роком нашої ери, але вже був в обігу до цієї дати, схоже, підтверджує смерть Ісуса.

Професор Мейер сказав: "в одному зі своїх трактатів (Санхедрін 43а) говориться, що Ісус був убитий владою напередодні Великодня шляхом забивання камінням, а потім повішений на дереві, тому що він займався чаклунством, підбурював людей до ідолопоклонства і намагався збити зі шляху єврейський народ. Звичайно, це повністю суперечить новозавітній розповіді про служіння і подальшої смерті Ісуса з Назарету; проте, це демонструє визнання євреями – все ще зберігається через 500 років після життя Ісуса – того, що Ісус дійсно був реальною людиною, переконання якого прискорили його публічну страту"

Інше джерело датується першим століттям нашої ери-набагато ближче до часу смерті Ісуса на хресті.

Єврейсько-римський історик Флавій Йосип написав текст про римського правителя Юдеї Понтія Пілата і зачіпає особистість Христа.

У своїй книзі "юдейські старожитності" Йосип Флавій пише як про Ісуса, так і про Івана Хрестителя.

Книга 18 тексту, відома як Testimonium Flavianum, говорить про те, що Пілат засудив Ісуса до смерті.

Йосип писав: "приблизно в цей час жив Ісус, мудра людина, якщо його дійсно слід називати людиною. Бо він був тим, хто здійснював дивовижні справи і був учителем таких людей, які з радістю приймали істину. Він переміг багатьох євреїв і багатьох греків. Він був Христом. І коли за звинуваченням головних людей серед нас, Пилат засудив його до хреста, ті, хто полюбили його відразу, не перестали це робити".

В іншому тексті Йосип Флавій написав про мученицьку смерть людини на ім'я Яків, якого він назвав братом Ісуса.

Професор Мейер сказав: "Є також кілька посилань на християн і побічно на Ісуса в римській літературі другого століття і наступних. Говорячи про християн, римський історик Тацит (115 р. н. е.) заявляє, що " автор цього імені (християни), Христос, поніс вище покарання від прокуратора Понтія Пілата під час правління Тиберія. Безперечно, що біблійні та небіблійні свідчення демонструють, що Ісус дійсно був історичною особистістю. Впевнений у своєму історичному існуванні, проблема, з якою ми зараз стикаємося, як одного разу висловився відомий британський письменник К. С. Льюїс, полягає в наступному: "ви повинні зробити свій вибір. Або ця людина була і залишається Сином Божим, або божевільним". Або щось гірше. Ви можете прийняти його за дурня, ви можете плюнути в нього і вбити його, як демона, або ви можете впасти до його ніг і називати Його Господом і Богом. Але давайте не будемо виступати з будь-якою поблажливою нісенітницею про те, що він великий людський вчитель".

Звичайно, є історики, які ставлять під сумнів справжність деяких з цих текстів.