Як актор Екоу Отоо пройшов шлях від підлітка, що знаходиться у важкому стані, до головної ролі в новій приголомшливій телевізійній рекламі Національної лотереї Великобританії, пише Daily Express.

Уявіть собі 21-річного чоловіка висотою 6 футів 1 дюйм, який вважає дві піци занадто важкими, щоб нести їх, але не знає чому.

Саме це сталося з Екоу Отоо – актором, стендапером і моделлю.

"Мої ноги доставляли мені проблеми протягом багатьох років; у мене стався рецидив, І я відчув себе занадто слабким, щоб готувати, тому замовив їжу на винос. Я пам'ятаю, як мене прибило до стіни, коли я взяв піцу у кур'єра – вони були занадто важкими, щоб ходити з ними", – говорить 29-річний житель Лондона Екоу, уродженець Гани.

Екоу, який тепер знає, що у нього розсіяний склероз (РС), почав відчувати проблеми у віці 14 років. "Одного ранку я намагався встати з ліжка, але мої ноги не пішли за мною. Після сну вони знову були в порядку, але наступного разу, коли я грав у баскетбол, я не міг бігти – мої коліна підгиналися, і я не міг набрати швидкість".

Екоу Отоо
Екоу Отоо

Лікар загальної практики пояснив це тим, що Екоу виріс на шість дюймів всього за рік. "Вони просто думали, що я виріс занадто швидко, і мої м'язи підтягуються".

РС – запальне захворювання, при якому пошкоджуються нервові клітини головного і спинного мозку. Поступово хвороба вразила Екоу до такої міри, що йому довелося повністю відмовитися від спорту. "Я не міг навіть пройти дві дороги, не спираючись на стіни".

В університеті Екоу намагався передати інформацію зі свого мозку на сторінку. "Я думаю, вони думали, що я ледачий", – говорить він. – Однак я не пов'язував проблему з ногами".

У лютому 2014 року Екоу ліг спати з інфекцією грудної клітини. "Коли я прокинувся, мені стало смішно, я сів і більше не міг встати. Я потрапив до лікарні, і лікар, стоячи біля мене над ліжком, сказав:"це розсіяний склероз". Я пам'ятаю, як подумав: "Вау, це має назву. Це було величезне полегшення, коли був поставлений остаточний діагноз. Я знав, що це було не все в моїй голові".

Коли йому вперше дали інвалідне крісло, Екоу був "охоплений спокоєм": "Я думав, що це буде величезна боротьба, але я сів у крісло і вперше штовхнув, і це було ніби весь стрес розтанув. Виявляється, я дійсно хороший у цьому. Я можу їхати швидше, ніж раніше, не турбуючись, що впаду".

З моменту постановки діагнозу Екоу багато в чому покладався на підтримуване Національною лотереєю суспільство РС, яке виявилося життєво важливим джерелом інформації та допомоги, коли він її потребував.

Він також отримав користь від спорту, включаючи гонки на інвалідних візках, наставником яких була паралімпійська спортсменка Ванесса Уоллес, і адаптував веслування з іншою організацією, підтримуваною національною лотереєю, British Rowing.

"Повернення в спорт було першим кроком до того, щоб набути впевненості в собі. Мені це дуже сподобалося – протягом року я брав участь у Програмі розвитку британського академічного веслування, а в 2016 році виграв золото на чемпіонаті Великобританії з пара-веслування".

Екоу навіть досяг успіху в акторській майстерності, і нещодавно він був обраний на головну роль в приголомшливій новій телевізійній рекламі Національної лотереї, в якій він виконує драматичні трюки в своєму інвалідному кріслі.