Полтіс моухоті, також відомий як згорнутий листовий павук, – чарівне павукоподібне, яке використовує неймовірний камуфляж, щоб захистити себе від хижаків протягом дня.

Уродженець В'єтнаму, але також помічений в інших азіатських країнах, таких як Камбоджа, Таїланд чи Малайзія, скручений листовий павук з дуже влучною назвою є частиною роду павуків Poltys, який налічує 43 відомих підвиду, більшість з яких мають цю дивну особливість – здатність імітувати частини рослин як механізм самозахисту.

Вони досягають цього, притискаючи ноги до живота і витягаючи назовні довгий стеблоподібний придаток. Навіть їх тіло має коричнево-зелене забарвлення і форму, що нагадує зламану гілку, що ще більше підсилює маскування.

Цікаво, що згорнутий листовий павук, мабуть, використовує свою вражаючу міміку тільки як спосіб уникнути хижаків протягом дня, оскільки у нього є інша стратегія упіймання здобичі.

Павукоподібний Активний тільки вночі, коли будує мережу сфер, щоб ловити інших комах. Мережа зникає на світанку і відновлюється павуком після заходу сонця.

Побачити павука Poltys mouhoti в його активній формі по-своєму захоплююче, оскільки він дійсно схожий на якесь інопланетне істота з науково-фантастичного фільму жахів. Це точно не схоже ні на одного павука, якого я коли-небудь бачила.

Щоб побачити більше прикладів вражаючого природного камуфляжу, подивіться Малайську листову жабу, цю гусеницю, яка імітує Страшний череп, або згорнену листову моль.