"Вітамін С не надає бажаного профілактичного ефекту у боротьбі з застудними захворюваннями, тому їх постійне приймання не має жодного сенсу. Більш того, це небезпечно для організму."- заявляє лікар Андрій Тяжельников.

Усупереч поширеній думці про те, що вітамін С сприяє профілактиці гострих респіраторних захворювань, насправді це не так.

"Вітамін С присутній в організмі в достатній кількості, підвищує опірність до захворювань, проте прямим профілактичним ефектом він не володіє"- коментує спеціаліст.

Занадто велика доза вітаміну С може вплинути на роботу нирок та підшлункової залози, а також викликати ряд "інших неприємностей" стверджує лікар.

Відповідаючи на запитання про те, чому ж вітамін С призначують людям що вже хворіють, лікар розповідає:

По перше, будь-який синтетичні вітаміни можна вживати лише за призначення лікаря і тільки у випадку відсутності природного оригіналу. Адже штучні вітаміни не замінюють повноцінного вживання овочів та фруктів.

По друге, людям що хворіють гострими респіраторними інфекціями, вітамін С призначається у зв'язку з тим, що хворіючи організм витрачає більшу кількість вітаміну для свого відновлення.

"Грипом та ГРВІ може навіть міцна та здорова людина, однак володіючи сильним імунітетом, вона може перенести захворювання легше. Єдиною гарантією уникнення грипу є вакцинація"- підкреслює фахівець.

Раніше "Українці" публікували перелік продуктів що знижує рівень цукру у крові.