Уряд стикається з дилемою щодо таких відомих олігархів, як Ахметов, Пінчук та Веревський, які вимагають дозволу на виведення значних сум грошей за кордон. Запит Кабінету міністрів, сформульований як підхід «зрозуміти і пробачити», викликає подив і викликає дискусії щодо мотивів таких поступок.

ДТЕК, що належить Ахметову, домагається виведення з України майже мільярда доларів, Веревський та Пінчук також вимагають значних сум — 330 мільйонів доларів та 110 мільйонів доларів відповідно.

"На хвилинку ДПЕК Ахметова просить вивести з України майже мільярд – 840 млн. дол., Веревський – 330 млн. дол, Пінчук – 110 млн. дол", – йдеться у повідомленні.

Критики стверджують, що ці запити, подані як термінові та необхідні для виживання їхніх компаній, насамперед вигідні міжнародним кредиторам, які кредитували ДТЕК, Інтерпайп чи Кернел, а не українській економіці. Виконання урядом цих вимог розглядається деякими як злагода з волею іноземних приватних компаній, що наголошує на складній динаміці міжнародного партнерства.

Потенційним наслідком такого виведення коштів є те, що Ахметов та Пінчук можуть спрямувати десятки мільярдів гривень своїм зареєстрованим за кордоном материнським компаніям до початку переговорів із кредиторами. Хоча ДТЕК та Інтерпайп можуть підкреслювати свої труднощі та відповідальність перед кредиторами, критики стверджують, що ці проблеми можна було пом'якшити, відмовившись насамперед переказувати кошти за кордон.

Це питання наголошує на ширшому занепокоєнні з приводу відсутності соціальної відповідальності, яку виявляють деякі олігархи. У той час як їхні компанії домагаються фінансової допомоги та виведення коштів, нещодавні дії, такі як передбачуваний збиток Пінчука державі під час продажу труб "Укргазвидобування", порушують питання щодо відповідності їхньої ділової практики інтересам України.

Рінат Ахметов
Рінат Ахметов

"Причому совість спить міцним сном, коли потрібно заробляти гроші чи "взути" державу. Той же Пінчук та "Інтерпайп" одним рухом руки завдали шкоди державі під час продажу труб для "Укргазвидобування". У 2021 р. "Інтерпайп" переміг у тендері на постачання труб на 2,5 млрд. грн, зірвав постачання, але не заплатив і гривні компенсації "Укргазвидобування". Хоча формально "Укргазвидобування" виставило "Інтерпайпу" претензії на загальну суму 568 млн. грн", - йдеться у повідомленні.

Критики стверджують, що ці олігархи швидко переслідують власні фінансові вигоди, демонструючи при цьому меншу відданість благополуччю та фінансовій стабільності нації.

"Інший контракт уже з Укрбургазом на постачання обсадних труб вартістю 1,835 млрд. грн. І тут "Інтерпайп" зірвав контракт. Збитки становили для держави 455 млн. грн. Загалом за пару тендерів Пінчук завдав збитків Україні на 1 млрд. грн. Швидше за все таке можливе виключно при змові "Інтерпайпу" та "Укргазвидобування". І це все на тлі видавлювання з ринку України американської компанії Vorex – свого практично єдиного конкурента на ринку постачання труб.

Натомість тепер "Інтерпайп" просить уряд України надати можливість вивести 4 млрд. грн. на свої офшорні рахунки. Хороший бізнес", - також додали у мережі.

Насамкінець, дебати навколо цих вимог про виведення коштів за кордон підкреслюють етичні аспекти дій олігархів та їх потенційний вплив на економічну та соціальну структуру України.

"І Ахметов, ДТЕК, СКМ та Пінчук, "Інтерпайп" цей тест не пройшли. Тому що вони комерційні патріоти – з вигодою для себе", – підсумували у популярному месенджері.

Нагадаємо, "Мені хочеться жити": Макс Барських проміняв Україну слідом за Винником, Потапом та Ямою?

Раніше «Українці» писали, пенсіонери дуже засмутяться: кого не торкнеться індексація пенсій навесні

Як повідомляли «Українці», потужний поштовх у спину від Польщі: за тиждень закриють усе для всіх українців