Отже, нарешті, після багатьох серйозних матеріалів у ЗМІ, НАБУ і САМ затримали Артема Шило. “Шило Артем Вікторович – працівник СБУ, був на посаді радника ВП.

У серпні 2022 року повернувся до СБУ як керівник управління контррозвідувального захисту об'єктів критичної інфраструктури та протидії фінансуванню тероризму. Під час роботи у СБУ.

Сьогодні НАБУ та САП затримали Артема Шило за підозрою в організації злочинної групи, яка заволоділа 95 млн грн Укрзалізниці на закупівлі трансформаторів.

Шило – не випадкова людина у системі. Його мати працювала в університеті ім. Ярослава Мудрого, разом із заступником голови ВП

Олег Татаров був членом редколегії наукового журналу “Вісник кримінального судочинства”.

За 10 років роботи в СБУ та офісі Президента “родина” Артема Шило накопичила майна більш ніж $4 млн.

Отже, пані та панове, ваші прогнози?

Шило - чесна і принципова людина, а його затримання - це якесь прикре непорозуміння

Вже завтра про затримання забудуть, а Шило поїде послом на Балі.

Показово розстріляють через повішення”

І ці 95 мільйонів – це зовсім не одна “успішна справа” угруповання Татарова, до якого входить Артем Шило. Але Татарова не посадять. Швидше за все, вийде на волю і Шило. Чи будуть нам після такої відвертої корупції у вищих ешелонах влади давати гроші на війну та відновлення країни? А як самі думаєте? Якщо такі ненажерливі тварини під час війни взагалі страх втратили, а Президент та його офіс цих тварин прикриває – який сенс давати гроші? До речі, питання не лише до Татарова, а й до Малого? Як така ненажерлива тварюка могла "служити в очищенні"? Чи Малюк Шило не начальник? Як Демчина не підкорявся Грицакові, а виконував команди безпосередньо Порошенка? Але тоді якось тьмяніє образ Маля як грізного і безстрашного. Кацапов не боїться, а якихось клопів із ВП побоюється? Хоча, якщо згадати, то й Малий – людина Татарова. До речі, а чи є у силовиків у начальстві хоч хтось “не від Татарова”?

До речі, цікаво, чи потягне за собою Шило свого кума Сергія та "грачку" 1хБет? Особливо враховуючи те, що "грашка" зараз стала загальнонаціональною проблемою і стоять за нею, як завжди – кацапи.

Нагадаємо цю історію.

Артем Шило на службі у 1XBET

«Вчора вночі Указом санкціонували брокера Exante, який є основним власником облігацій за якими Альфабанк заборгував нещасним інвесторам $400 млн (див. посилання в першому коментарі). Після націоналізації за фактом, це стало боргом держави. Але санкції РНБОУ не дадуть спекулянтам тягти з бюджету гроші робітників та селян&

Деякі подумали на глухого, але я чомусь грішу на Тему. Спочатку париматч приробив на користь іксів, тепер цих насунув. Вміє татарів кадри підбирати…» Володимир Бондаренко

Якщо розшифрувати цей текст, то йдеться про те, що заступник начальника Департаменту захисту національної державності СБУ Артем Шило лобіює інтереси російської «грачки» 1XBET і за винагороду мочить конкурентів цієї контори. Чи це дивує? Не.

Історія давня, мерзенна, але не дивовижна. Процитуємо "Скелет-інформ":

«1хБет – один із найвідоміших он-лайн букмекерів у світі. Цей бізнес створили троє росіян і в самій РФ він працював у сіру, без ліцензії та сплати податків, що вилилося у кримінальну справу, арешти активів, оголошення засновників у розшук. Засновники успішно акліматизувалися на Кіпрі, а їхнє дітище продовжило роботу.

На початку квітня, як тільки вигнали російську армію з-під Києва, 1хБет отримав офіційну ліцензію. І це спричинило серйозний скандал. Нардепи починають з'ясовувати, що ліцензію отримав не сам 1хБет, а українське ТОВ як представник бренду. Хоча у законі сказано: ліцензію не може отримати фірма, якою володіють чи контролюють росіяни.

Виявилося, що довгого списку обмежень за законом ніхто не перевіряє, бо порядок як перевіряти — так і не затвердили.

У пошуках відповіді на запитання — бардак чи змова — журналісти та активісти почали перебирати варіанти: хто допоміг іксам зайти на український ринок.

Насамперед кивали на Бориса Баума, тодішнього голову консультативно-експертної ради КРАЇЛ. У минулому топ-менеджер, пов'язаний із росіянами «ВС Енерджі», трансформувався у радника заступника голови ВП Кирила Тимошенко, це офіційно, а неофіційно — у сірого кардинала азартних ігор. Коли вибухнув скандал - Баума звільнили, але ліцензію чомусь забирати не поспішали.

Тож допитливі українці пішли копати далі і докопалися до холдингу «TECHIIA» та Шило.

Офіційно дві ліцензії на роботу під брендом 1хBet одержала українська компанія ТОВ «ТБК».

Її власником записаний Сергій Цибін, колишній банкір — але настільки колишній, що зараз інші банки позиваються до Цибіного через неповернення звичайних карткових кредитів. Статут фірми - 30 млн, вартість однієї ліцензії - 25, а другий 117.

Разом з тим виявилося, що Цибін раніше володів компанією «Ме-Естейт», де директором був Юрій Лазебніков, керуючий партнер українського ІТ-шного та кіберспортивного холдингу «TECHIIA». Холдингу, який минулого року офіційно заявляв про співпрацю та спільний проект з 1хБет і навіть оголошував «іксів» партнерами на 2021 рік. У «Течії» головним юристом працює Роман Родін, чий брат Олександр керує цією «ТБК», що й отримало ліцензії в Україні для 1хBet.

Другий керуючий партнер "TECHIIA" - Олег Крот. Він визнає, що знайомий із засновниками 1xBet і справді мав один проект із «іксами» минулого року, проте запевняє, що цей проект прожив не довше місяця. Натомість глобально проти роботи 1хBet в Україні Крот нічого не має. Точніше вважає це питання дискусійним і схиляється до прагматичного підходу — добре, якщо податки будуть йти в Україну.

Після чергової хвилі скандалу ліцензію все ж таки анулювали — але фірма позивається за її відновлення.

Що стосується Шило, його називав «покровителем» 1хБет «ІнформНапалм», побіжно, без особливих деталей. Згодом з'ясувалося, що свою юридичну компанію Артем Шило зареєстрував за адресою адвокатського об'єднання, партнери якого, за даними Напалма, супроводжували ліцензування ТБК, а пізніше захищали компанії в суді.

Крім того, журналісти Bihus.info з'ясували, що серед основних проектів «TECHIIA», які представлені на сайті холдингу, є масштабний еко-техно-парк. У компанії «Дайналайн», яка мала його реалізовувати засновниками, був вищезгаданий Крот із Сергієм Тітовим — кумом Шила. Кум сушеника повинен займатися бюрократичною тяганину та оформленням землі.

Сам Шило зараз робить вигляд, що ледве пам'ятає — хто хрестив йому дитину і чим вона займалася.

«Але схоже, що кум, як і водій, був «вбудований» у певну бізнес-систему. Окрім Дайналайна, Титов володів частинками ще у двох компаніях разом із дружиною начальника Шило – Клімчука. Років зо три тому, тобто після того, як вони, за словами Шило, перестали спілкуватися, їх із Титова списали на „саша водій артема“ Скуратова. А ще пізніше списали і долю Титова у Дайналайні — на Євгена Лященка, якого пізніше призначать членом правління Укрзалізниці», — повідомили журналісти.