Йде дедалі більше розмов про те, що в Україні спалахує потужний скандал навколо того, що крадуться гроші на фортифікаціях під час війни. Журналісти розкрили чимало подробиць, проте Данило Маландій вирішив зробити особливий акцент на тому, що відбувається, та розкрити більше правди, назвавши деяких осіб.

Так, журналісти ретельно викривають корупційну модель постачання деревини для фортифікацій. Їхні розслідування виявили шокуючі подробиці, такі як навмисне ухилення від сплати ПДВ.

Ця схема за участю губернаторів, зважаючи на все, спочатку була розрахована на розкрадання бюджетних коштів. Нещодавні оновлення додали в цю історію ще більше верств. Незважаючи на це, парламентська комісія поки що не зробила рішучих дій.

У попередніх звітах роз'яснювалося, як було витрачено бюджетні кошти, призначені для постачання деревини до прифронтових регіонів.

Ця розвинена схема керувалася лісниками задля забезпечення безперебійної роботи системи. Юрій Болоховець, генеральний директор ДП «Ліси України», спробував відвернути громадськість від цієї корупції. Він заявив, що лісники виграли військові тендери, ціни на постачання яких були значно нижчими від тих, які встановили військові адміністрації. Болоховець стверджував, що посередники не потрібні, просуваючи методи прямого продажу.

Однак пізніше сам Болоховець спростував ці твердження, коли на брифінгу зізнався, що відхилив запити губернатора Харкова на прямі поставки. Ця невідповідність викликала законні питання у журналістів. Якщо лісники могли доставляти деревину за нижчою ціною, то чому у цих прямих запитах було відмовлено?

Харківський начальник ОВА розповів про логістичні складності та дорожнечу постачання деревини. Процес включав кілька контрактів на навантаження, транспортування і розвантаження під вогнем, що значно збільшувало витрати.

Незважаючи на піар-зусилля Болохівця, реальною проблемою була нездатність ефективно керувати постачанням деревини таким чином, щоб це приносило користь державі та військовим.

Він спробував перекласти відповідальність та применшити свою роль у цій корупційній схемі. Створюючи заплутану інформацію, він прагне сховати правду.

Використання ним терміну «прозора» для нової системи постачання деревини особливо вводить в оману. Ця нова система, що отримала назву «прозорий ринок», ймовірно, дозволяє військовим швидко купувати необхідні матеріали.

Однак це змушує їх орієнтуватися у складному каталозі, платити комісійні та стикатися із затримками. Цей неефективний процес покладає непотрібне навантаження на військових, яким слід зосередитися на своїх обов'язках, а не на адміністративних перешкодах.

Ця корупція у сфері поставок деревини для фортифікації є складною проблемою, що розвивається. У той час, як піар-зусилля таких чиновників, як Болоховець, намагаються приховати правду, журналістські розслідування продовжують проливати світло на цю жахливу практику.

Крім цього, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) наразі розшукує Шахова Сергія Володимировича, 7 травня 1975 року народження, в рамках кримінального провадження № 42021000000001008. Шахов розшукується за частиною 2 статті 366-2 Кримінального кодексу.

Нагадаємо, Володимир Дантес потрапив до ТЦК: що на нього тепер чекає – це вам не Потап чи Винник

Раніше «Українці» писали, "Запакують" у намиста навіть якщо оновили дані: коли українців доставляють до ТЦК прямо з вулиці

Як повідомляли «Українці», "Самі винні": українцям повідомили, коли ТЦК перестануть "виловлювати" всіх поспіль на вулицях