Росія може передати Україні контрольований армією РФ і бойовиками "Л / ДНР" ділянку українсько-російського кордону на Донбасі за умови, якщо Київ офіційно закріпить в Конституції питання особливого статусу Донбасу.

Читайте нас у Google News!

Леонід Кравчук
Леонід Кравчук

Про це заявив представник Донецька в Тристоронньої контактної переговорній групі з питань врегулювання російсько-українського конфлікту на Донбасі Сергій Гармаш в інтерв'ю виданню Апостроф.

Відомо, що Росія готова віддати Україні кордон тільки після виборів, тоді як Київ наполягає на отриманні захопленої кордону відразу, і тільки після цього погодиться на проведення виборів. Однак Москва може піти на компроміс з даного питання в тому випадку, якщо Київ офіційно дасть згоду на особливий статус Донбасу. Втім, в такому випадку це фактично означатиме капітуляцію української сторони.

"Я допускаю, що Росія може піти на компроміс в цьому питанні, якщо Україна закріпить в Конституції особливий статус Донбасу. Але я погано собі уявляю, щоб влада пішла на такий компроміс, адже закріпити в Конституції особливий статус Донбасу буде фактично означати федералізацію України і плювок в душу тим 10 мільйонам, про які я говорив ", - вважає Гармаш.

Крім того, як вважає делегат України в ТКГ Донбасом, таке рішення навряд чи прийме Верховна Рада, так як це буде означати зміну геополітичного курсу країни і дрейф в бік Росії.

"До того ж, я не бачу можливості знайти в українському парламенті 300 голосів для такого голосування. Адже це буде означати не тільки внутрішньополітичну трансформацію України, а й зміну її зовнішньополітичного курсу. Світ на умовах Росії може бути тільки" русскім міром ". Чи хоче народ України стати його частиною? " - підкреслив Сергій Гармаш.

Раніше Гармаш розповів, чому саме зараз Росія стала наполягати на проведенні Україною виборів на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей.