Останні заяви першого заступника голови української делегації в Тристоронній контактній групі в Мінську Вітольда Фокіна, як і заяви його керівника, першого президента України Леоніда Кравчука, свідчать про факт їх роботи на державу-агресора.

Тому патріотичні політичні партії повинні домагатися їх відставки і порушення кримінальних проваджень за фактом державної зради.

Про це в ексклюзивному коментарі OBOZREVATEL заявила відома жінка-доброволець, засновниця інструкторської групи "Марусині ведмеді" Маруся Звіробій.

"Товариш Кравчук, товариш Фокін разом з товаришем Зеленським, очевидно, працюють на РФ і зараз втілюють план Путіна. Ці заяви досить очікуваними. Тому що ще коли Кравчука з Фокіним тільки взяли в цю делегацію - по крайней мере, мені було зрозуміло: взяли тих , кого не шкода. Тих, кого не посадиш, тому що вони вже старі. Тих, хто зробить брудну роботу, а потім помре, умовно кажучи, від старості. Кравчук потрібен був, тому що міг заявити те, що відмовлявся висловлювати Кучма. тому що то, що говорить Кравчук, закопає його політично в цій державі. Але навіть він не може сказати все, адже повинен ще виконати певну роботу. І для озвучування лютейшего трешу з рота самого Путіна взяли Фокіна ", - переконана Звіробій.

Вона впевнена: озвучені Вітольдом Фокіним скандальні положення про надання особливого статусу всьому Донбасу, а не тільки окупувала районам Донецької і Луганської областей, по повній амністії бойовикам і проведенні виборів в ОРДЛО до повернення Україною контролю над кордоном - не що інше, як державна зрада.

"Це фігура, яку треба просто посадити в тюрму, як я це бачу, за зраду державних інтересів. Миттєво. Ось тільки він це сказав - і відразу треба садити. І все осудні проукраїнські політичні партії повинні зараз підняти кіпіш - і вимагати відставки і відкриття кримінальних справ за державну зраду. В тому числі, і по Єрмаку, за яким вже тягнеться величезний хвіст і на якому кримінальних справ має бути вже, як бліх на собаці. Я не розумію, чому всі не діють. чому людям знову треба думати, що робити ? Це хіба баба Алла з нашого двору повинна подавати в суд на Єрмака, Кравчука, Фокіна? А навіщо тоді на вибори ходимо взагалі? " - заявила Звіробій.

На думку учасниці війни на Донбасі, відсутність чіткої реакції від великих політичних партій на заяву Фокіна викликає питання: а чи потрібні вони Україні взагалі.

"Якщо партії не реагують, виникає питання: а ці партії потрібні Україні взагалі? Якого біса ми їх вибирали, якщо коли звучать такі агресивні заяви, коли виникають такі загрози - вони нічого не вирішують, ні на що не хочуть впливати і взагалі голови свої в пісок позасовували ... Зараз кожен виборець зобов'язаний сходити на сторінку до свого кандидата або своєї партії, запитати, що вони роблять, щоб відстоювати інтереси своїх виборців і України. Написати і відправити заяву в політичні штаби з пред'явити: ви будете щось робити в нашій державі або навіщо ми вас обрали? Треба змусити їх працювати! " --отметіла Звіробій.

На її думку, патріотичне співтовариство теж має перестати битися один з одним - і об'єднуватися перед спільним ворогом, Росією, яка вже сьомий рік вбиває українців на Донбасі.

"Думаю, Фокін промацує зараз найбільш агресивними заявами настрою в суспільстві, типу, чи буде віддача. Якщо віддачі не буде, якщо з приводу його заяв зараз партії не прокинуться і не подадуть зустрічних заяв протестних - то чому їм не діяти далі в цьому руслі? " - застерегла Звіробій.