Президент України Володимир Зеленський погрожував розпустити парламент, якщо нардепа Гео ЛЕРОС не виключать з фракції "Слуга народу".

Про це Лерос заявив в інтерв'ю "Цензор.НЕТ".

"Зеленський сказав [чолі фракції" Слуга народу "Давиду] Арахамія, що якщо мене сьогодні не виключать, він завтра розпустить парламент. Мені так сказав дуже надійне джерело", - розповів нардеп.

Крім того, за його словами, Зеленський особисто дзвонив і Арахамія, і його заступникам з вимогами підписати документ про виключення Лерос.

"Ще Арахамія говорив заступникам фракції, що потрібно окремо надати для Офісу президента список тих депутатів, які не підпишуть виняток ЛЕРОС", - додав він.

Лерос був обраний народним депутатом України в 2019 році від партії "Слуга народу" (№23 у списку). У червні 2019 року, ще до обрання в Раду, він був призначений позаштатним радником Зеленського. У 2020 році Лерос кілька разів робив публічні заяви з критикою дій влади, зокрема голови Офісу президента Андрія Єрмака. У березні Зеленський звільнив його з посади свого радника.

Виступ Гео Лероса в Раді

"Країна рухається у прірву". Це початок виступу не депутата від опозиції, а члена правлячої "Слуги Народу". Респект Geo Leros за позицію. Нардеп згадав і про кругову поруку в судах, і про кумівство, і про атаку на НАБУ, і про зашквари СБУ, і про призначення люстрованих, махрових корупціонерів, і про головного олігарха країни. Підозрюємо, що все закінчиться виключенням Лероса з фракції, а Зеленський так нічого і не зрозуміє. Виступ нардепа від СН:

Posted by Центр Протидії Корупції on Tuesday, September 1, 2020

У травні Лерос оприлюднив відеозаписи, на яких брат глави Офісу президента Денис Єрмак нібито обговорює питання призначення людей на державні посади. Єрмак пригрозив ЛЕРОС розслідуванням. Його брат назвав записи "нарізкою" і справою рук шахраїв, але не заперечував, що на плівках саме він. Зеленський заявив, що цими записами хотіли шантажувати його.

У ніч на 29 серпня в Києві згорів автомобіль Mercedes, який належить Лерос. Депутат переконаний, що це був підпал.

1 вересня фракція "Слуга народу" прийняла рішення виключити ЛЕРОС зі свого складу. Це сталося після того, як на засіданні Ради 1 вересня він дорікнув Зеленського в тому, що до влади не прийшли обіцяні нові обличчя, а Єрмака назвав "агентом ГРУ Російської Федерації". Лерос заявив, що саме Зеленський доручив Єрмаку "виконувати всю брудну корупційну роботу".

"Пане президенте, погодьтеся, ви не стали воювати зі старою системою, ви просто з нею злилися. Саме ви своїми мікробами і бактеріями брехні заразили цілу країну, втратили шанс великої держави, обмінявши його на конверти від олігарха", - сказав депутат з трибуни парламенту .