Про це пише директор Інституту розвитку економіки України Олександр Гончаров.

"В економічному житті країни почалося найгірше.

прем'єр-міністр України
Денис Шмигаль

Справа в тому, що в Україні інвестиційний процес просто зупинився, а також стала стрімко звужуватися інвестиційна діяльність і різко скоротилися обсяги раніше запущених інвестпроектів. Ми давно на задвірках світових ринків, особливо в умовах, коли потік прямих іноземних інвестицій в глобальній економіці в цьому 2020 р скоротиться на 40% в порівнянні з минулим 2019 роком.

Отже, сьогодні довгих грошей стратегічних інвесторів у нас в країні немає, не те що на розвиток, а навіть на підтримку на плаву підприємств реального сектора і національної банківської системи. До всього цього коронакрізіс сильно знецінив українські активи, а ті компанії, які раніше взяли кредити, через обвалення попиту тепер і зовсім не можуть обслуговувати свої корпоративні борги.

Що робити? Де гроші брати, щоб хоч якось нагодувати народ? Ну, як відомо, наші некомпетентні влади єдине, що добре вміють - це улесливо клянчити дорогі кредити і пропонувати на продаж, що залишився від радянської економіки "фамільне срібло".

Читайте нас у Google News!

Кабмін Шмигаль вже навіть допускає приватизацію до 50% акцій "Нафтогазу", "Укрзалізниці" і "Укрпошти". А міністр фінансів Марченко на цьому тижні під час візиту до Швейцарії умовляв свого колегу Улі Маурер долучитися до приватизації українських держбанків "Укргазбанку", "Ощадбанку", "Приватбанку" та інших кредитних установ.

Але кому тепер потрібно це "добро" з колосальними боргами, корумпованим і слабообразованним менеджментом в найбіднішій країні Європи?

Де навіть розпорядження Президента ніхто з топ-чиновників не збирається виконувати. А я нагадаю, ще в вересні минулого 2019 р Президент Зеленський поставив завдання розпочати масштабну приватизацію і не пізніше 1 квітня 2020 р провести конкурси продажів великих об'єктів.

Українці тепер і на Flipboard! Додавай скоріш!

І що? А нічого, юні політики у владі прийняли рішення відстрочити масштабну приватизацію до завершення пандемії через коронавируса. Словом, все як у відомій байці про лебедя, рака і щуку.

Так, тепер, що заробимо, то і будемо їсти."