Санкції Росії щодо п'ятого президента України Петра Порошенка були впроваджені на прохання самого Порошенка, заявив керівник фонду "Українська політика", політолог, історик Кость Бондаренко.

Петро Порошенко
Петро Порошенко

Про це Бондаренко розповів в коментарі Главреду.

"Санкції РФ щодо Петра Порошенка були впроваджені на прохання самого Порошенка. Адже ні для кого не секрет, що протягом 20 останніх років він тісно дружить з кумом Путіна Віктором Медведчуком незважаючи на те, що вони з ним нібито знаходяться в різних політичних таборах" , - пояснив політолог.

За його словами, Порошенко перед виборами необхідно показати, що він - послідовний ворог Росії, і що РФ його саме таким і розглядає.

"Тому частина його команди також включили в санкційні списки, швидше за все, також на прохання самого Петра Олексійовича, так як він розуміє, що якийсь відсоток до рейтингу від свого електорату він може собі цим додати (особливо на тлі скандалу з так званими плівками Деркача, де він більш ніж миролюбно говорить з Путіним, який треба чимось перекрити) ", - додав Бондаренко.

Політолог зазначив, що Порошенко намагається повернути рейтинг.

Віктор Медведчук
Віктор Медведчук

"Адже Порошенко навесні досяг рейтингу в 16-17%, після чого публікація плівок Деркача обвалила його до 12-14%. Очевидно, що зараз він хоче відвоювати те, що було навесні. Ну, а Медведчук у своєму стилі додав до списку санкцій декількох людей, які пов'язані з Ринатом Ахметовим - у нього своя вендета. наприклад, в цей список включили Вікторію Гриб, яка виграла вибори на мажоритарному окрузі у Сергія Медведчука - брата кума Путіна. тобто замовники і виконавці очевидні ", - резюмував він.

Санкції проти Порошенка - про що говорилося раніше:

4 вересня стало відомо, що уряд Росії запровадив санкції щодо декількох осіб, в число яких потрапив колишній президент України Петро Порошенко.

5 вересня в Офісі президента Володимира Зеленського заявили, що нові санкції, введені Росією проти ряду українських політиків, є спекуляцією. При цьому в ОП таке рішення російського уряду зв'язали з недавніми подіями, які залишили негативний іміджевий слід на Росії. Зокрема, це отруєння опозиціонера Олексія Навального і протести в Білорусі.