Зараз стало відомо, що на початку повномашстабної війни не лише росіяни, а й американці думали, що Київ впаде за 3 дні.

Більше того, у США було готово евакуювати 40 тисяч людей зі столиці України. Нині ж увесь цивілізований світ переконаний у перемозі нашої країни. А Володимир Зеленський всіляко нагадує, що для перемоги нам потрібна допомога у техніці. Його підтримує його дружина – Олена – яка розповіла, що буде, якщо Україна перестане чинити опір щупальцям Росії.

Володимир та Олена Зеленські у Литві, фото: Офіс Президента
Володимир та Олена Зеленські у Литві, фото: Офіс Президента

Перша леді України заявила, що якщо Україна перестане чинити опір російському агресору, то війна не зупиниться, а пошириться світом. Про це вона написала у своєму есе для Галіфакського безпекового форуму.

Так, у тексті, присвяченому Україні та її боротьбі з російським вторгненням, Зеленська зазначила, що війна Росії проти нашої держави – це війна у глобальному світі, напад на всі міжнародні домовленості, права людини.

"Тому питання: "Що ви думаєте про те, що люди у світі втомилися читати новини про війну в Україні?", який я надто часто чую в інтерв'ю міжнародного друку, вводить мене в ступор. Якщо український солдат, незважаючи на запеклу протидію ворога та втрату побратимів, не втомився звільняти українську землю, якщо українці, незважаючи на горе та сльози, не втомилися захищати своїх дітей та їхнє майбутнє, то, як люди десь у безпечній країні можуть втомитися гортати стрічку новин? І якщо втомиться Україна, то війна не зупиниться. Вона просто піде далі, – заявила вона.

Олена Зеленська
Олена Зеленська

При цьому перша леді порівняла російський напад із глобальним забрудненням чи епідемією – вчасно не зупинено, він також може піти далі та охопити інші країни.

"Інше питання, яке мені також часто ставлять: "Що ще Україна хоче від світу, інших країн?" За всієї глибокої подяки тим, хто нам допомагає, думаю, час змінити фокус цього питання. Не "чого хоче Україна?", а "чого хоче світ і кожен його мешканець?". Чи хоче він, щоб агресор залишився безкарним та продовжував? Чи хоче такого нового світового порядку? Бо імперія не зупиниться. Її треба зупинити. І саме це зараз робить Україна. Отже, чого хочемо? Щоб про це знали, – додала перша леді.

Володимир путін, кадр з інтерв'ю
Володимир путін, кадр з інтерв'ю

Нагадаємо, що "Для України ще не час": Макрон заявив, що нашу країну чекає критичний місяць.

Раніше ми повідомляли, що Порошенко не зміг - Зеленський допоміг: Володимир Зеленський заявив про вступ України в ЄС.