На в'їзді в селище, де живе екс-глава Нацбанку Яків Смолій, невідомі увечері в середу, 8 липня, поклали труну і похоронні вінки. У НБУ це розцінили, як попередження його наступнику. Про це повідомляє прес-служба НБУ, передає Кореспондент.

"Є конкурс - вгадай тему вистави з реквізиту. Беруть участь десять з плюсом похоронних вінків, труни, плакати зі звинуваченнями у всіх смертних гріхах і щось на зразок загроз ... Це мирна" акція "(читай - спектакль з поганим сценарієм) проти політики , посадових осіб і екс-чиновників ... бінго! - Національного банку України ", - йдеться в повідомленні.

Уточнюється, що вінки і труна увечері 8 липня розклали на в'їзді в селище, де живе Яків Смолій, який тиждень тому подав заяву про звільнення з посади голови НБУ "через систематичне політичного тиску".

"Є тільки одне питання: коли труни і вінки з'являться під стінами НБУ і під будинком в.о. голови Катерини Рожкової? Завтра з ранку? Або вже з понеділка?", - відзначають в Нацбанку.

Там не виключили, що ця акція призначена для нового глави НБУ - щоб "був слухняним і не робив кроків, які не подобаються замовникам цього" екшену ".

Нагадаємо, екс-глава Нацбанку Яків Смолій допустив причетність тиску на фінустанова з боку олігарха Ігоря Коломойського.

Як відомо, 3 липня парламент підтримав відставку Якова Смолія, який днем ​​раніше подав заяву про звільнення за власним бажанням.

Після відставки Смолія НБУ продовжив заявляти про політичний тиск. У Нацбанку вважають, що деякі політики домагаються припинення співпраці України з міжнародними партнерами.