Київські забудовники і партнери Андрій Вавриш (компанія SAGA Development) і народний депутат від "Опозиційною платформи - За життя" Дмитро Ісаєнко (з ним пов'язують групу компаній Perfect Group) отримують вигоду від відносин з міністром розвитку громад і територій України Олексієм Чернишовим, стверджує в редакційній статті видання Depo.ua.

За даними авторів, всі троє знайомі з тих пір, коли Чернишов був Харківсько-київським забудовником.

Олексій Чернишов
Олексій Чернишов

"Певні бонуси Вавриш і Ісаєнко могли отримати, коли Чернишов став главою Київської ОДА, але зараз удачі для них настав, коли він отримав пост глави Мінрегіону", - пише видання.

Журналісти стверджують, що при формуванні Кабміну Олексія Гончарука в серпні минулого року Чернишов претендував на пост керівника Мінрегіону.

"Але саме після призначення Чернишова в КОДА, за інформацією журналістів, починаються активні бойові дії проти екс-глави Мінрегіону Олени Бабак, які і завершилися перемогою Богдана - Вавріша - Ісаєнко, що і зазначила в своєму прощанні Бабак:" Я хочу також сказати тим, хто почав боротьбу зі мною особисто в пресі через анулювання дозволів на Ольшанської, на Гоголівській, і ці люди скоро почнуть будівництво біля Палацу "Україна", на Івана Франка ", - сказано в статті.

Редакція Depo.ua проаналізувала адреси і прийшла до висновку, що будівництво там планують фірми Вавріша і Ісаєнко.

"Втім, не слід уявляти собі" повалення Бабак "як поразку справедливості, тому що вона просто представляла іншу групу впливу. Але це вже бувальщиною поросло, а цікаво інше, що виграли Вавриш і Ісаєнко. Відразу після відставки Бабак - нічого, оскільки її місце зайняв губернатор Івано-Франківської області Денис Шмигаль, який активно взявся за реформування містобудівної галузі. По суті, саме результатом його роботи стала презентація президентом реформи містобудування, яка передбачає ліквідацію ДАБІ та створення трьох нових органів, які повинні були розділити "монструозні" функції Держархбудінспекції. але на цей момент Шмигаль вже був прем'єром, а в міністри прошмигнув Чернишов. Остання обставина для Вавріша і Ісаєнко, схоже, було просто джек-потом ", - заявили автори.

Андрій Вавриш
Андрій Вавриш

Реформа Держархбудінспекції їх не влаштовувала і Чернишов став її гальмувати, стверджують вони.

"Зараз ДАБІ позбавлена ​​повноважень нагляду та контролю, а Чернишов поки тягне зі створенням нового органу - Державної інспекції містобудування, який візьме на себе ці функції. Відповідно," два товариші "можуть спокійно продовжувати свої будівництва. Вавриш з Ісаєнко отримали в 2019 році рекордну для себе кількість дозволів, і багато хто з них могли б бути оскаржені. Плани на 2020 рік у Ісаєнко та Вавріша серйозні, про що свідчить гарний "партнерський" лонгрід на "Економічній правді". Можливо, Чернишов не просто так не поспішає з реформою? " - пише портал.

2 квітня голова комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко заявив, що Державна архітектурно-будівельна інспекція все ще не реформована через підхід Чернишова до роботи.

"Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов замість того, щоб активно зайнятися процесом реформування і максимально швидко почати впроваджувати президентські і урядові ініціативи, навпаки, гальмує цей процес", - написав він у Facebook.