Значна частина з 200 тисяч доларів хабара з розслідування НАБУ по корупційній справі "слуги народу" Олександра Юрченка призначалася для голови Комітету з енергетики та ЖКГ Андрія Геруса.

Автор міфу про збитковість для бюджету формули "Роттердам+" повинен був отримати чверть всієї суми, яка призначалася для підкупу депутатів з метою внесення поправок в екологічний законопроект. Про це, посилаючись на власні джерела в правоохоронних органах, повідомила "Україна молода".

Андрій Герус у Туреччині
Андрій Герус у Туреччині

За інформацією джерела, детективи НАБУ планували задокументувати передачу Герусу 50 тисяч доларів, однак через витік інформації з Офісу генпрокурора операція була зірвана і документування факту передачі хабара Герусу не відбулося.

13 вересня стало відомо, що НАБУ викрило злочинну групу, яка планувала вплинути на прийняття законопроекту. Йшлося про народного депутата з фракції «Слуга народу» Олександра Юрченко та його "помічника" Івана Фіщенко. З плівок, оприлюднених НАБУ, стає зрозуміло, що загальна сума хабара становить 200 тисяч доларів - «на комітет», тобто для "оплати послуг" комітету за необхідне голосування. Без сприяння голови комітету Юрченко не зміг би самостійно провести свої поправки через комітет.

Олександр Юрченко
Олександр Юрченко

При цьому народний депутат Андрій Герус, який, за даними ЗМІ, може бути причетний до корупційного скандалу навколо Юрченко, відомий як головний лобіст інтересів одного з вітчизняних олігархів. На думку експерта-економіста Бориса Кушнірука, Андрій Герус є автором міфу про «Роттердам +», головною метою якого було нанести удар по п'ятому президенту України Петру Порошенко. Крім того, Герус лобіював рішення про постачання електроенергії з Росії під час війни з РФ. Так звана «поправка Геруса» завдала серьезеий удар по вітчизняній енергетиці.