У 2014 році Кернес, Добкін, Фукс і Дімент отримали від РФ $ 500 млн за те, щоб здати Харківську область

Російський політолог, доктор історичних наук Валерій Соловей стверджує, що в 2014 році російське керівництво підкупило керівництво Харкова і Харківської області. Про це він заявив в інтерв'ю Дмитру Гордону.

Геннадій Кернес
Геннадій Кернес

"Можу сказати, що Україні дуже пощастило (розумію, що це звучить цинічно і двозначно), що вона втратила тільки Донбас. Тому що плани були більш великими. Вони почали здійснюватися в січні - лютому 2014 року, коли ряд керівників Харківської області та Харкова отримали $500 млн першого траншу за те, щоб здати Харківську область Російській Федерації", - сказав Соловей.

За його даними, гроші отримали мер Харкова Геннадій Кернес, тодішній голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін, а також бізнесмени Павло Фукс і Юрій Дімент.

Михайло Добкін
Михайло Добкін

"Вони отримали частину грошей від людей (тодішнього помічника президента РФ Владислава) Суркова. (В цілому) йшлося про суму $2 млрд. За це Харків повинен був першим відкрити свої ворота і зустріти хлібом-сіллю російські танки. Я анітрохи в даному випадку не гіперболізую. Після того як ці плани були зламані в силу обставин, Росія вимагала повернути аванс", - розповів Соловей.

За інформацією політолога, Добкін і Фукс "повернули гроші відразу ж, без розмов, як тільки Кремль від них це зажадав", а Кернес і Дімент "вирішили перехитрити Москву".

Павло Фукс
Павло Фукс

"Як ви розумієте, це не вийшло... Кернес відмовився повертати, тому він отримав кулю в хребет (в квітні 2014 року під час пробіжки в Харкові в Кернеса вистрілив невідомий, політик вижив, але з тих пір він пересувається у візку). Після цього він повернув свою частку авансу. А той (Дімент), для науки іншим, був взагалі убитий (Дімента, який був близьким другом Кернеса, застрелили в лютому 2016 року в Харкові)", - сказав Соловей.

Політолог переконаний: Росія хотіла включити до свого складу східні, південні і частину центральних областей України - Харківську, Запорізьку, Дніпропетровську, Донецьку, Луганську, Херсонську, Миколаївську і Одеську.

"Вся територія, яка влітку 2014 року стала називатися в російському дискурсі "Новоросія", повинна була бути - підкреслюю! - включена до складу РФ... Ніхто в Кремлі, коли плани (по Україні) тільки будувалися, не вважав, що справа обмежиться тільки Кримом або тільки Донбасом. Це вважалося неуспіхом і (стало) особистою невдачею Владислава Юрійовича Суркова, коли справа обмежилася лише Донбасом", - зазначив Соловей.