У відносинах України з Польщею назріває міжнародний скандал, який могла спровокувати офіційна Варшава.

Про це повідомляє портал "Хвиля".

Суть конфлікту полягає у виході на екрани польського кінофільму, який називає "Петля". Українців в ньому зображують, м'яко кажучи, не в найкращому світлі. Їх показують запроданцями, позбавленими принципів: повіями, сутенерами, хабарниками і просто "бидлом". Картину вже багато хто назвав "скандальної", причому вона викликала хвилю невдоволення не тільки в Україні, але в Польщі.

фільм "Петля"
фільм "Петля"

Головні герої фільму - польський поліцейський Даніель і два українські брата Женя і Алекс. Останні - сутенери-бандити, з якими зв'язався Даніель. Завдяки наданої ними інформації він зміг піднятися кар'єрними сходами, ставши співробітником Центрального бюро розслідування (аналог СБУ).

У фільмі відкривають бордель, куди привозять дівчат з України. Спочатку їх змушують там тільки танцювати, а потім переходять і до послуг більш протизаконного характеру. Цікаво те, що через кордон перевозять "в відключці" за допомогою прикордонника, який без зайвих вагань приймає "1000 доларів за тіло" і спокійненько закриває на все очі.

Крім того, в картині показаний один з українських міністрів, який спонсорував бордель і брав свій відсоток. І все це продемонстровано жорстко і грубо, зі сценами насильства і сексу. Також показана корупція в Україні з принципом, що всі питання можна "вирішити".

Люди після перегляду пишуть, що "половина залу сміялася і кивала, мовляв, так, українці дійсно такі". У той же час режисер фільму Патріка Вега каже, що хотів передати соціальну проблему торгівлі людьми і примусу до проституції, але просто його частково не так зрозуміли.

Чималій кількості людей цей фільм припав до смаку. У той же час в дипломатичних колах очікується новий конфлікт між Польщею і Україною. Інсайдери говорять, що такі фільми, крутяться в кінотеатрі на постійній основі, не знімають просто так.