Чинна влада в обличчі нардепа Третьякової, голови профільного соціального комітету ВРУ, погрожує крихтам не винищеної ще остаточно, але постійно крихкої соціальної держави в Україні. Заявляє політолог та заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Спеціаліст робить відповідний висновок ґрунтуючись на скандальному виступу Третьякової в КСУ щодо вибірковості при видачі пільг чорнобильцям і матерям-одиначкам.

"На промові у Конституційному Суді України вона стверджувала, мовляв, не усі матері-одиначки та ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС заслуговують фінансової підтримки з боку держави... вдумайтеся, це сказано головою профільного Комітету Верховної Ради про людей, у яких ще три роки тому незаконно відняли пільги і які намагаються відновити справедливість!"

Володимир нагадав, що судові процеси ведуться на користь чорнобильців, Конституційний Суд України визнає що чорнобильцям мають не тільки поновити пільги, а й компенсувати не виплачені кошти. За словами журналіста, на жаль, жоден зі чотирьох колишніх складів уряду цього не зробив, не виконав Конституцію.

"Ці люди боронили нас від біди, від трагедії - і що вони отримали від своєї держави? А як ми будемо обирати матерів-одинаків - цим допомогу надамо, а іншим – ні? За якими ознаками визначатимемо "достойних"? Створимо комісії або іноземців, з наглядових рад - й попросимо знайти тих "чорнобильців" та матерів-одиначок, які заслуговують підтримки від уряду, і відсіяти "невірних"?"Ми вже чули від Третьякової про "дітей низької якості", тепер і матері їх стають такими?",- поставив питання журналіст.

Верховна Рада, на думку Кацмана налаштована не на виконанні соціальної функції підтримки державою нужденних, а на скорочення соціальної допомоги, яку вони красиво називають "верифікацією".

"Пані Третьякова, намість того, щоб допомогти людям, каже, що не всі гідні підтримки. Голова парламентського комітету з питань соціальної політики Третьякова вводить новий законопроєкт, поданий до ВРУ, новий податок... на самогоноваріння. Чим, за моїм розумінням, вона намагається взагалі легалізувати цей промисел... Думаю, що це спірне гасло і спірне рішення підвищувати та підвищувати податки на людей в країні, де, за даними Інституту демографії ім. Путхі АН України, за підсумками 2020 року вже 45 відсотків (!) людей живуть за межею бідності!",- переконаний експерт.

"Ми не побачимо змін в нашій країні, ми не будемо жити забезпечено і багато до тих пір, поки подібні "слуги" і голови соціального комітету заявляють про вибірковість при видачі пільг, про верифікацію 10-доларових субсидій, про утиск матерів-одинаків і "чорнобильців"... на наших очах руйнується Колос соціальної держави, причому, руками тих, хто, по ідеї, повинен захищати людей, які потребують допомоги!"- резюмував Володимир Кацман.