Голова виконавчого комітету реформ України Михайло Саакашвілі розповів про перешкоджання його призначенням на посади "групами інтересів". В ефірі телеканалу "Україна 24" Михайло назвав себе "вічним кандидатом" на посади у країні.

Такі слова головний реформатор країни сказав у рамках відповіді на питання про можливе призначення в Кабінет Міністрів України.

"Я заколєбався, вибачте. Я вічний кандидат на якісь посади. Поки групи інтересів в Україні сильні, вони ніколи не допустять, щоб я був на якійсь посаді, де вирішується конкретна виконавча історія", – зазначив Саакашвілі.

На його думку, на високі посади його не призначають з декількох причин.

"По-перше, я знаю, як їх нейтралізувати; по-друге, у мене є досвід; по-третє, вони мене знають, я не граю за їхніми правилами і знаю, як досягти результатів... Їм потрібні слабкі люди, якими можна маніпулювати", – пояснив українсько-грузинський політик.

Саакашвілі обіймав посаду президента Грузії два строки поспіль у 2004–2013 роках. Незабаром після завершення повноважень президента він покинув країну. У Грузії проти нього порушили кілька кримінальних справ, його підозрюють у зловживанні владою і переслідуванні політичних опонентів. Сам Саакашвілі кримінальні справи називав політично мотивованими.