Аваков просить з "коронавірусного фонду" майже 2 млрд грн для МВС - ще більше вже витратив

Гроші хочуть спрямувати на доплати поліцейським.

Арсен Аваков
Арсен Аваков

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на початку вересня знову звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля із проханням надати додатково 1,9 мільярда гривень на доплати поліцейським з Фонду боротьби з коронавірусом.

Про це повідомляє експертна організація StateWatch з посиланням на лист МВС.

У зверненні зазначається, що у червні Кабмін виділив на доплати поліції 2,249 мільярда гривень. На кінець серпня з цих виділених коштів витратили 99,4%.

Також у листі наводять розрахунки, за якими на доплати 50% окладу поліцейським для забезпечення правопорядку і безпеки громадян від 1 серпня до 31 листопада цього року необхідно ще 1,979 млрд грн. Ці кошти можуть отримати понад 54,3 тисячі поліцейських. У середнього оклад одного складає трохи більше 15 тисяч грн на особу, а доплати відповідно складатимуть — 7,6 тисяч грн.

Арсен Аваков
Арсен Аваков

Зазначимо, раніше StateWatch вже публікував подібне прохання МВС. У травні відомство зверталося до голови уряду з приводу доплат поліцейським, нацгвардійцям і прикордонникам. Тоді зазначалася сума у близько 2,6 млрд гривень. Згодом Кабмін виділив МВС на ці доплати 2,7 млрд гривень.

Фонд боротьби з коронавірусом був створений на час карантину для фінансування додаткових видатків на охорону здоров'я та соціальних видатків, пов'язаних з епідемією. Для фонду виділили 66 млрд грн з Держбюджету, врізавши фінансування низки міністерств та відомств.

Наприкінці вересня міністр фінансів розповів, що за час карантину з 66 мільярдів гривень Фонду використано 23 мільярди. При цьому 10 млрд пустили на будівництво доріг.