Президент України Володимир Зеленський хоче переглянути угоду країни про асоціацію з Євросоюзом, щоб українські підприємці мали можливість продавати в ЄС більше товарів.

Про це він розповів у своїй колонці на «Європейській правді».

«Ми-європейці за цінностями і принципами, за нашою внутрішньою свободою і розвиненою демократією. Це МИ, УКРАЇНЦІ, вмирали на Майдані за європейську ментальність. Це у нас забрали, нехай і тимчасово, наші території-Крим і частково Донбас.

Стильні образи Олени Зеленської 2020
Стильні образи Олени Зеленської 2020

І найболючіше - це у нас загинуло майже чотирнадцять тисяч людей за відстоювання Європи в Україні», — обурився Зеленський. Глава України підкреслив, що ЄС протягом 6 років " продовжує тиск за агресію» Росії проти України і долучився до ініціативи України щодо створення «Кримської платформи».

"Нам всім в нових реаліях потрібні нові "лекала". Ми говорили про перегляд Угоди про асоціацію з ЄС. Цей документ шість років тому був проривом у наших економічних відносинах. Євросоюз не має таких угод ні з ким за своїми межами. Зараз більше 40% нашої торгівлі припадає на ЄС, це зробило Європейський Союз головним торговельним партнером України", - похвалився Зеленський. Однак, президент зазначив, що Україні вже потрібно більше, а українські підприємці «хочуть і можуть» продавати в країни ЄС більше товарів.

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський

«Відповідний позиційний документ ми передали партнерам з Євросоюзу. На закритих переговорах Президент Європейської Ради Шарль Мішель сказав, що високо цінує реформи, які впроваджує моя команда, а наша угода має більший «додатковий потенціал», — вказав Зеленський.

Президент подякував ЄС за виділення Україні € 190 млн для допомоги в боротьбі з COVID - 19 і підкреслив, що країна «має всі потужності для масового виробництва вакцини, коли вона буде винайдено». Зеленський повідомив про заплановане укладення угоди про Спільний авіаційний простір з ЄС і підписання Угоди про співпрацю з Європейським інвестиційним банком на € 330 000 000, щоб модернізувати комунальну систему і «Укрпошту». "Партнерство з інтеграції українських ринків з ЄС, спільному авіаційному просторі, промисловий "безвіз" ми також обговорили в Брюсселі.

Це все-питання часу, і в кожному з них є свій прогрес. Я завжди категорично говорив, що українці ні на хвилину не повинні сумніватися в правильності свого вибору», — підсумував Зеленський.