Кандидат у мери Одеси від партії "Слуга народу" Олег Філімонов вважає, що україномовні мешканці міста не потребують захисту, оскільки у них немає жодних суперечностей з російськомовними.

Про це Філімонов заявив в ефірі ток-шоу "Зворотний відлік" на Суспільному.

Олег Філімонов
Олег Філімонов

"Я вважаю, що україномовних громадян не треба захищати. Вони мають право розмовляти тією мовою, яку їм дав бог, і якою вони все життя розмовляли. Ніякого протиріччя немає між тим, говорять люди українською в Одесі, чи говорять російською" – зауважив він.

Також Філімонов зазначив, що нині в усіх одеських школах викладання ведеться українською мовою, і його онук, вільно володіє як українською, так і російською.

Окрім того, Філімонов вибачився за те, що розмовляє російською, зазначивши, що українська йому дається важче, через що він як філолог користується мовою, якою краще володіє.

Що відомо

Місцеві вибори призначені на 25 жовтня 2020 року. Одночасно на всій території країни виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.

У липні 2019-го Верховна Рада підтримала новий виборчий кодекс, тому вибори на місцях відбуватимуться за новою системою.

Партія “Слуга народу” висунула в мери Одеси гумориста Олега Філімонова.

Кандидатами в мери Одеси зареєстрували Саакашвілі, двох Зеленських та ще чотирьох Філімонових.

ЦВК скасувала постанови Одеської комісії про реєстрацію "двійників" Філімонова та Зеленського.