Михайло Горбачов висловився про причини розпаду Радянського Союзу. На цей рахунок перший і останній президент СРСР розповів у своїй статті для видання "Російська газета".

Михайло Горбачов
Михайло Горбачов

У матеріалі політик пояснив, що країна у вісімдесятих гостро потребувала реформ, які було дуже реально провести якби всі учасники даного процесу підійшли до нього з усією відповідальністю.

У підсумку Радянський Союз, за словами Горбачова, перетворився б на державу з сильним і ефективним центром, а також по-справжньому незалежними республіками.

Михайло Горбачов
Михайло Горбачов

«Але вирішити це завдання ми не змогли. Я не знімаю з себе свою частку відповідальності", - зізнався Михайло Сергійович, зазначивши, при цьому, що його совість чиста, так як він відстоював країну до кінця, використовуючи лише політичні методи боротьби.

Також раніше колишній президент СРСР Михайло Горбачов допустив можливість відновлення Радянського Союзу, але на це буде потрібно дуже багато часу.

"На це відповість хід історії, а я такими справами не займаюся. Дуже складно йдуть процеси об'єднавчі, що не роблять - ніяк не виходить"

Михайло Горбачов
Михайло Горбачов

За його словами, колишні радянські республіки розгубили політичний досвід. Повинно пройти більше часу, щоб»набралися б розуму і досвіду".

"Я думаю, нахлебались і ще не розсьорбали, це зупиняє. З Білоруссю не клеїться - це ж треба? Тільки час покаже"

Раніше в інтерв'ю The Times він поміркував про долю світу в разі збереження Радянського Союзу. За його припущенням, світ був би кращим, стабільнішим, безпечнішим і справедливішим. Він також підкреслив, що перебудова не ставила своєю метою розвал Союзу.