Глава української податкової Олексій Любченко зазначав, що трудові мігранти з України переводять гроші в країну, офіційно їх не декларуючи.

Нардеп від ОПЗЖ Нестор Шуфрич стверджує, що грошові перекази від трудових мігрантів допомагають "зберігати валютний баланс".

Читайте нас у Google News!

Нестор Шуфрич
Нестор Шуфрич

Народний депутат від "опозиційної платформи - за життя" Нестор Шуфрич вважає, що голова Державної податкової служби України Олексій Любченко повинен бути звільнений після заяви про необхідність декларувати доходи українських трудових мігрантів. Про це Шуфрич заявив 23 жовтня в ефірі телеканалу "Наш".

"Люди добрі, у вас все з головою в порядку? Та Ви повинні цілувати пісок, по якому ходять наші заробітчани ... ці $12-13 млрд, які вони переводять в Україну, зберігають валютний баланс і курс гривні, індики ви такі! Вони змусили людей виїхати заробляти за кордон, а тепер, після того як заробітчани отримали гроші і сплатили податок за кордоном, вони хочуть, щоб заробітчани платили податок і в Україні. Та Ви нелюди!"- сказав нардеп.

В інтерв'ю журналу НВ, опублікованому 23 жовтня, Любченко заявив, що в України є кілька резервів для збільшення податкових надходжень.

Нестор Шуфрич і Давид Арахамія
Нестор Шуфрич і Давид Арахамія

"Перший резерв-це $12 млрд, які приходять в Україну від тих людей, які виїхали, на жаль, працювати за кордон. Ці $12 млрд приходять в Україну, з них 11 млрд, але гривень (тобто в 30 разів менше), задекларовані. Там 100% повинні всі подати декларацію", - підкреслював він.

За даними Національного банку України, в 2019 році трудові мігранти перевели в країну близько $12 млрд. за підсумками перших семи місяців 2020 року мігранти перевели в Україну майже $7 млрд. НБУ прогнозує, що за підсумками року загальна сума переказів складе близько $10 млрд.