Президент України Володимир Зеленський ввечері в неділю, 1 листопада, "відверто" звернувся до українців з приводу скандалу з Конституційним судом (КСУ).

Текст був опублікований на його офіційній сторінці в Facebook.

Він різко висловився про КСУ, уточнивши, що його скандальне рішення не мало нічого спільного з верховенством права, законністю і Конституцією країни.

"Це про нашу традиційну брудну політику... це про те, як не можна робити в сучасному світі", - написав президент. Він додав, що в скандалі замішані старі еліти, які категорично не хочуть змін країни в кращу сторону.

Зеленський підкреслив, що рішення КСУ поставило під загрозу досягнення обох майданів - антикорупційну систему країни. В результаті чиновники вже не зобов'язані звітувати перед народом за свої багатства.

"Їм вкрай необхідне збереження "касти недоторканних"", - зазначив Зеленський.

Він висловив думку, що КСУ завдав удару по антикорупційній системі, оскільки НАБУ при Його приході до влади отримало повний "карт-бланш" на боротьбу з корупцією у вищих ешелонах влади. Ускладнив життя корупціонерам і Вищий антикорупційний суд, який почав працювати минулого року.

"І ось тут всім їм стало страшно. Дуже... не хочуть відповідати за свої шикарні роки безконтрольного життя", - пояснив глава держави.

Він назвав рішення КСУ "змовою старих еліт проти президента і країни". Ці люди, з його слів, хочуть бачити Україну і її президента слабкими, щоб продовжувати корупційні справи.

"У Хеллоуїн всі чорти політичного пекла відкривають свої справжні обличчя. Так співпало", - уточнив Зеленський. Прізвища він не назвав, зазначивши, що українці прекрасно їх знають.