Ось повний виступ парламентарки з трибуни Верховної ради.

«Шановні колеги, надійшла заява про перерву з заміною на виступ. Устінова Олександра Юріївна. Будь ласка.

Шановні колеги, доброго дня! Те, про що я зараз буду говорити, дуже страшно і дуже неприємно. Я хочу особливо, щоб наша монобільшість це почула, тому що у Президента Зеленського завівся свій «Свинарчук», і ім’я цього «Свинарчука» – Олег Уруський. Це наш міністр з питань стратегічних галузей промисловості.

Олександра Устінова
Олександра Устінова

Чотири місяці тому, коли ви призначали цю людину, тоді 248 депутатів проголосували «за», я вам розказувала про те, що ця людина причетна до дерибанів землі заводу «Радар»; про те, що в цієї людини є корупційний шлейф.

Тим не менше, ви призначили цю людину на посаду міністра з питань стратегічної галузі і промисловості. Я вам розкажу, що зараз відбувається в міністерстві.

Той завод «Радар», про який я говорила, зараз фактично перебуває під дуже сильним тиском самого міністра. Він зараз намагається поставити туди свого «смотрящего», щоб додерибанити ту землю, яку вони не встигли. Свого часу вони вивели майже 1,5 гектара в центрі Києва, які отримала компанія Caterpillar, і зараз там, замість промислових об’єктів, стоїть висотка. Але їм мало, їм 1,5 гектари мало, вони хочуть іншу землю також зараз вивести з-під державного підприємства, яке працює в оборонній сфері, і віддати знову під висотки в Києві.

Людину, яка свого часу, коли пан Уруський був головою наглядової ради і займався цим «схематозом», людину, яка підписувала всі ці документи, зараз хочуть поставити керівником заводу «Радар», і таким чином закінчити схему виведення майна.

Також зараз пан Уруський хоче вивести в безпосереднє підпорядкування міністерства 6 авіаційних підприємств.

Ви всі пам’ятаєте, як ви голосували за розвиток авіаційної галузі. Не буде ніякого розвитку, буде дерибан. Він обіцяв, що жодне підприємство не буде виведено в пряме підпорядкування міністерства, зараз це відбувається.

А знаєте що найцікавіше? Що в міністерстві працює 7 людей, більше вони на роботу не змогли взяти, і 7 людей зараз мають займатися всіма авіаційними підприємствами в країні.

Олег Уруський
Олег Уруський

Також його заступником було ініційовано арешт рахунків Київського бронетанкового заводу, робота заводу заблокована.

Знаєте, чому ініціювали арешт рахунків? Тому що завод відмовився перераховувати 24 мільйони гривень його компанії. Зараз ця людина займає посаду заступника міністерства – пан Немілостівий.

Тому зараз, якщо далі буде продовжуватися те, що ми бачимо, то Свинарчук — це буде дитячі казки, в порівнянні з тим, як зараз роздерибаниться Укроборонпром і взагалі вся військова галузь.

Також зараз пан Уруський хоче вивести всі підприємства-експортери в пряме підпорядкування міністерства, міністерства, яке навіть не має режимно-секретного відділу.

Тому якщо зараз, пане Зеленський…»