Відомий блогер і журналіст Олександр Кочетков написав розгорнутий аналіз щодо конфлікту навколо Конституційного Суду.

В першу чергу Олександр Кочетков зазначив, що в нинішньому стані Конституційний суд не має права на існування.

протести під Конституційним судом України
протести під Конституційним судом України

"Не сперечаюся, що Конституційний Суд, сформований пітними жадібними рученятами Віктора Януковича і Петра Порошенка, не має права на існування в цивілізованій країні. І вірю, що Володимир Зеленський дійсно хоче як краще, але це не гарантує, що так треба. Все таки заворожених новим гаммельскім щуроловом серед нас виявилося досить багато. Закликаю, прокиньтеся! І скористайтеся здоровим глуздом. Ну добре, ось розженуть КС (не впевнений, але цілком ймовірно). З неодмінним порушенням закону наберуть " нових облич» - тобто, молодших, але ще більш малограмотних, безпринципних і угодливих (частина з них, схоже, проходила кастинг на вчорашньому ефірі ICTV). Але у мене просте питання: чому від цього покращиться боротьба з корупцією? Бо так сказали Шабунін, Лещенко і Заліщук, а Зеленський погодився? Ось тому, так?",- запитує Олександр Кочетков.

Блогер просить звернути увагу чиновників, що в даній ситуації розгін Конституційного Суду ніяким чином не вирішить ситуацію і навіть навпаки - посилить конфлікт.

протести під Конституційним судом України
протести під Конституційним судом України

"От якщо зараз членів знахабнілого Конституційного Суду якісь непривітні люди стануть катувати піснями Поплавського до тих пір, поки вони не скасують своє рішення по деклараціях, то це буде, звичайно, злочин. Але шкоди для правової держави від цього буде менше, ніж коли президент країни, гарант Конституції, щиро і публічно закликає скасувати Конституцію, тобто, основний Закон, за допомогою звичайного закону. Якщо ви не вловлюєте, про що я зараз, то вам треба не в Європу, де закон понад усе, де явного злочинця відпускають тільки тому, що йому забули зачитати права перед арештом, але саме при диктатурі Закону законослухняні громадяни відчувають себе захищеними, вільними і впевненими в майбутньому. Ні, тоді вам в Росію, де як цар вирішив, так і законно, але тоді будь-якого громадянина в будь-який момент може перемолоти тоталітарна машина і захисту ніякої (згадайте справу Магнітського). До речі, багато хто, включаючи президента, не в курсі, що навіть якщо цей розігнати і сформувати новий КС, то рішення попереднього все одно залишаються в силі і не можуть бути переглянуті", - зазначає Олександр Кочетков.

Журналіст уточнює, що подібні ситуації зовсім не грають на руку нинішньої влади, а тільки викликають захоплення всіх ворогів України.

"Так, проблему КС треба вирішувати, але по-розумному, системно, а не демонструючи на весь світ свій правовий нігілізм. ДО РЕЧІ, нинішній шлях повністю лягає в матрицю ворогів України, і вони зараз аплодують. Навіть голосніше, ніж нерозсудливі адепти Володимира Зеленського", - резюмує Олександр Кочетков.