Народний депутат від партії Європейська Солідарність пояснив, чому українці масово ігнорують карантин, а бізнес шукає лазівки, щоб його не дотримуватися. Навіть місцева влада деяких міст відмовилася виконувати постанову Кабміну.

Про це Олексій Гончаренко написав на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

Олексій Гончаренко
Олексій Гончаренко

"З приводу хвилі відмов виконувати "карантин вихідного дня", яка прокотилася містами, згадалася стара притча про хлопчика, який кричав "вовки, вовки", але ніяких вовків не було. Це була, згадуючи головного санітарного лікаря Ляшка, практика психологічного впливу, щоб в людей виникло відчуття напруги. Але от коли вовки дійсно прийшли, довіряти цьому хлопчику ніхто не став. Аналогія зрозуміла? Дивно спочатку запроваджувати абсурдні обмеження, самим показово їх не виконувати, а потім звинувачувати людей в тому, що вони не хочуть їх дотримуватися. Дивно вимагати від людей закривати свої бізнеси, коли працює сумнозвісний "Велюр". Дивно вкотре звинувачувати попередників у провалі, коли більшість коштів з коронавірусного фонду розписали не за призначенням", - пише Олексій Гончаренко.

Також нардеп зауважує, що у людей не тільки брак довіри до влади, а й влада не демонтрує жодної стратегії, пропонуючи тільки якісь спонтанні заходи по типу карантину вихідного дня.

пост Олексія Гончаренка у мережі Фейсбук
пост Олексія Гончаренка у мережі Фейсбук

"Як можна вимагати від людей 100% довіри і сприйняття, коли влада знову запроваджує якісь обмеження без чіткої стратегії, нормально не комунікуючи, не пояснюючи, не показуючи обґрунтування? Обпалились вже одного разу, цього разу уже не повірять. І в ситуації швидкого зростання рівня захворюваністі це величезна проблема", - вважає Олексій Гончаренко.