Рішення «Нафтогазу України», який підпорядковується президенту Володимиру Зеленському, про підвищення ціни на енергетичний ресурс на 7%, стало несподіваним для всіх жителів країни.

Про це заявила глава фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко в ефірі каналу «112 Україна».

Політик акцентувала, що ні вона сама, ні українці, не очікували такого результату ситуації. Вона зазначила, що в країні ринкові ціни на газ з початку поточного року знизилися до 56,3 за тисячу кубометрів, тому подібне рішення президента необгрунтоване.

«З початку епідемії коронавируса, коли спостерігалося падіння цін на нафту і газ, в три рази на європейській біржі, на європейському ринку оптовому впала ціна на газ. Такі дії влади є маразматичності », - заявила Тимошенко.

Крім цього глава фракції «Батьківщина» нагадала, що за президентства Петра Порошенка в Європі були створені посередницькі компанії, які поставляли українцям газ з націнкою.

«Прикро, що коли прийшов новий президент, всі чекали, що він введе вимогу: український газ - українцям і європейський газ без націнки - українцям, якщо вже так пішло. Але в підсумку залишилися такі ж посередники в Європі, ті ж самі «фірми-прокладки» - ті, в яких залишається частина відкатів. Ресурс в країну продовжує надходити через ці «прокладки», а «Нафтогаз» збільшує нескінченно ціну на газ, а люди все це споживають », - додала Тимошенко.

Також вона підкреслила, що жителі України в даний час мають за європейськими мірками найнижчу зарплату, а в країні - найвищі тарифи.

Раніше стало відомо, що президент України Володимир Зеленський виступив з новою пропозицією щодо громадян, пов'язаних зі збутом і оборотом наркотиків.

Депутатам національного парламенту України вже був поданий на розгляд документ, текст якого містить пропозицію про заборону в призначенні застави в якості запобіжного заходу при скоєнні злочинів, пов'язаних з наркотичними препаратами. Дана ініціатива належить главі держави Володимиру Зеленському.

Розроблений документ пропонує обирати запобіжний захід у вигляді утримання під вартою без альтернативи внесення застави особам, які обґрунтовано підозрюються, обвинувачуються в скоєнні злочинів, передбачених частиною третьою статті 307 Кримінального кодексу.

Дана стаття передбачає відповідальність за незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів. У разі, якщо поданий законопроект буде офіційно затверджений депутатами Верховної Ради України, цей закон дозволить представникам правоохоронних органів більш ефективно протидіяти незаконному розповсюдженню на території України наркотиків і психотропних речовин.