Дружина Володимира Зеленського - Олена Зеленська - повною мірою виконує обов'язки, які покладені на нею посадою першої леді України. Дружина президента опікується соціальними сферами та популяризацією України у світі.

2 грудня Олена Зеленська виклала допис у мережі фейсбук щодо важливих кроків розбудови безбар'єрності.

Олена Зеленська
Олена Зеленська

"Сьогодні ми зробили ще один крок у розбудові безбар’єрності в Україні. Разом з Міністерство цифрової трансформації України та UNDP Ukraine / ПРООН в Україні ми даємо старт розробці безбар’єрних цифрових сервісів. На державному порталі «Дія» з’явиться новий розділ – "Дія. Без бар’єрів". Цей розділ міститиме зручний каталог послуг для тих, хто найчастіше стикається з бар’єрами: літніх людей, людей з інвалідністю, батьків маленьких дітей та інших. У ньому вони зможуть знайти всі необхідні послуги, які вже є в онлайн-доступі, та роз’яснення стосовно тих, які поки що залишаються в офлайні. Наприклад, для людей з інвалідністю в одному розділі будуть зібрані всі доступні публічні послуги: оформлення державної соціальної допомоги, направлення до реабілітаційної установи, направлення на забезпечення засобами реабілітації тощо", - пише Олена Зеленська.

Перша леді також розповіла про ідею створення особливого розділу у додатку "Дія".

"Ідея створення особливого розділу в «Дії» виникла ще влітку, під час проведення «Великої розмови про безбар’єрність». Тоді в опитуванні, яке відбувалося на порталі, взяли участь понад 37 тис. осіб, 94% з них сказали, що бачать бар’єри навколо себе. Також ми обговорили, що хочемо розширити вже наявний розділ «Дії» – «Життєві події та ситуації» й додати до нього підрозділ «Працевлаштування», який міститиме інструкції та рекомендації для людей з пошуку роботи та працевлаштування: де знайти вакансії, як створити резюме, як пройти співбесіду онлайн та відповіді на інші запитання", - додала Олена Зеленська.

Олена Зеленська
Олена Зеленська

Олена Зеленська повідомила, що має великі плани щодо продовження програми подолання бар'єрів.

"Крім того, разом ми створимо освітні серіали. Перший – «Безбар’єрна грамотність» – може бути цікавим для більшості українців. У ньому ми ближче познайомимо громадян з темою безбар’єрності, долучимо їх до просування цінностей інклюзії та різноманіття. Другий, «Держава без бар’єрів», – для публічних службовців, які працюють у державних та муніципальних органах і потребують знань про нові державні підходи у сфері безбар’єрності та про те, як вони можуть використовувати безбар’єрний підхід у своїй роботі. Серіали будуть розміщені на платформі «Дія. Цифрова освіта»", - розповіла Олена Зеленська.

Перша леді наголосила, що в Україні ще чимало бар'єрів, але вони не можуть бути нездоланними.

"Бар’єрів чимало. Але я впевнена: нездоланними вони здаються тільки на старті. А коли навколо вирішення питання об’єднуються небайдужі люди – проєкт обов’язково буде успішним. Я дякую Михайло Федоров, який з радістю відгукнувся на пропозицію щодо створення розділу та взяв його розробку на себе. А також – Dafina Gercheva та UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, які розділяють філософію безбар’єрності та нададуть фінансову підтримку проєкту. Безбар'єрність має бути суспільною нормою", - резюмує перша леді.