Перша леді України Олена Зеленська може давати президенту Володимиру Зеденському поради, однак на його рішення не впливає.

Про це розповіла "ВВС Україна"сама Зеленська, а також підтвердили джерела в офісі президента.

"Як чоловікові - постійно (даю поради). Як президенту - майже ніколи. Як мій чоловік - він завжди прислухається, а у президента для цього є радники", – сказала вона.

Олена Зеленська
Олена Зеленська

Спічрайтер і політтехнолог Віталій Чепінога вважає, що пояснення може критися в характері самого президента.

"Наскільки мені відомо з розмов з людьми, які знали раніше Зеленського, зокрема з часів "кварталу", у нашого нинішнього президента досить авторитарний стиль правління. Він намагається все контролювати сам, і навряд чи йому сподобалося б, якби хтось втручався в його зону компетенції, в тому числі і власна дружина", - зазначив він.

Чепинога додав, що подружжя вибрали такий формат спілкування і, мабуть, це влаштовує і Зеленського і його дружину.

Олена Зеленська та Еміне Ердоган
Олена Зеленська та Еміне Ердоган

Однак, Олена Зеленська все ж навідується до ОП, кажуть джерела.

"Володимир дуже поважає її думку. Вона не дає поради, але може озвучити свою думку. При цьому дуже коректна у своїх висловлюваннях. І я не думаю, що коментує якісь політичні рішення, зокрема, публічно. Ніколи", - розповів співрозмовник з президентського офісу.

Про те, що Зеленський прислухається до думки дружини, стверджував в одному зі своїх інтерв'ю екс-глава ОП Андрій Богдан. Мовляв, у президента є вузьке коло людей, чия думка йому важлива, і Олена в цьому списку.