Президент України Володимир Зеленський запросив американського бізнесмена, засновника космічної компанії SpaceX Ілона Маска відвідати музей космонавтики імені Сергія Корольова, який розташований у Житомирі.

Ілон Маск, фото: кадр з відео
Ілон Маск, фото: кадр з відео

"Сьогодні день народження великого українського вченого, ракетобудівника і конструктора космічних кораблів Сергія Корольова. Дійсно, він був одним з кращих. Хочу запросити його давнього шанувальника Ілона Маска в Україну, подивитися Музей космонавтики Сергія Корольова", - написав Зеленський у соцмережі Twitter, коментуючи повідомлення Маска про спілкування з родиною Корольова.

запрошення Володимира Зеленського Ілону Маску
запрошення Володимира Зеленського Ілону Маску

Напередодні Ілон Маск назвав" чудовим " ракетного конструктора і основоположника радянської космонавтики – уродженця українського міста Житомир Сергія Корольова.

Так він відреагував на пост російської корпорації Роскосмос в Twitter про 114-річчя одного з найбільших вчених в історії ракетобудування.

Зеленський. Фото: скріншот відео.
Зеленський. Фото: скріншот відео.

Довідка: Музей космонавтики ім. Королева був відкритий в Житомирі в 1970 році в будинку, в якому конструктор провів своє дитинство. В експозиції представлені особисті речі і документи сім'ї Корольових, в тому числі надані музею матір'ю, дружиною і дочкою конструктора, а також його друзями і колегами.

У 1991 році була відкрита друга частина музею – винесена в спеціальну будівлю експозиція Космос, в якій представлена колекція зразків космічної техніки, обладнання та спорядження космонавтів, спускається апарат космічного корабля Союз-27, виставковий зразок космічного корабля Союз, макети космічних апаратів в натуральну величину і 9 міліграмів місячного грунту.