Голова Комітету з питань податкової та митної політики, народний депутат від «Слуги народу» Данило Гетманцев заявив про те, що в Україні середня зарплата може зрівнятися з рівнем доходів у Польщі через 30-40 років.

Про це він сказав в ефірі одного з телеканалів, повідомляє Хвиля.

Так Гетманцев прокоментував заяву прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, що в Україні зарплати досягнуть рівня Польщі та Словаччини вже до 2030 року.

пенсії, виплати, старенькі
пенсії, виплати, старенькі

"Щодо зарплат таких, як у Польщі. Я не знаю, якими розрахунками керувався прем'єр-міністр. Однак, якщо ми порівняємо рівень ВВП на душу населення з польським і порахуємо, то нам, щоб наздогнати Польщу, потрібно десь 30-40 років при притому, що Польща буде стояти на місці»,-сказав Данило Гетманцев.

Народний депутат підкреслив, що на сьогоднішній день Україна є бідною країною Європи, і необхідно «думати, як наздогнати Вірменію або Білорусь».

Нагадаємо, українських пенсіонерів у 2021 році очікує кілька етапів збільшення виплат.

  • Так, з 1 січня мінімальна пенсія зросла до 2400 грн (було 2100 грн);
  • з 1 березня буде проведена індексація пенсій (розраховується від 50%-ного росту за попередній рік зарплати в країні та інфляції);
  • у квітні - автоматичний перерахунок виплат для пенсіонерів, які працюють;
  • у липні - підвищення на 400 грн виплат пенсіонерам у віці 75 років (1 млн), мають стаж 20 років (для жінок) та 25 років (для чоловіків);
  • в липні – після збільшення прожиткового мінімуму в Україні перерахують всі надбавки до пенсій і понаднормові надбавки за стаж;
  • в грудні - перегляд прожиткового мінімуму, що теж призведе до збільшення пенсій;
  • під час осучаснення на 11% підвищать розрахунковий розмір середньої заробітної плати за 3-і роки, на підставі якої вважається пенсія, але підвищать тільки розрахунковий розмір (без урахування надбавок за сверхстаж, доплат для окремих категорій тощо).