Цікавлять громадян і вимагають змін в Основний закон питання можуть бути внесені до Основного закону після того, як відбудеться відповідний референдум.

Про це в коментарі виданню «Фокус» заявив перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук. Він пояснив, що законопроект «Про народовладдя через всеукраїнський референдум» відповідає положенню статті 73 Конституції України.

Відповідно до неї, питання про зміну території держави може бути розглянуто тільки на референдумі. Втім, Стефанчук стверджує, що в Конституції йдеться лише про можливість розширення території країни.

«Коли ми готували проект закону, то розуміли, що можуть бути різні трактування, і не забували, в який час живемо. Тому зміни територій ми трактуємо виключно на розширення. Запобіжників в документі досить», - сказав він, додавши, що про відділення територій мова не йде.

У той же час, політик зазначив, що в процесі підготовки законопроекту до другого читання, хтось може запропонувати в текст документа «міну уповільненої дії».

Віце-спікер Ради пояснив, що в парламенті немає єдності з приводу статусу ОРДЛО. Саме тому, каже він, референдумом можуть скористатися Росія і проросійські сили в Україні. Для прикладу Стефанчук нагадав про брекзіт в Великобританії.