«В оточенні президента обрана стратегія нічого не говорити про справу Коломойського у США» – Левусь

Читайте нас у Google News!

Президенту України Володимиру Зеленському доведеться відреагувати на розслідування ФБР проти олігарха Ігоря Коломойського.

Про це в ефірі »Прямого» повідомив політолог Дмитро Левусь.

«В оточенні президента обрана стратегія нічого не говорити про справу Коломойського у США. Оскільки нинішня справа цивільна і забувають, що є подання від ПриватБанку. Я думаю, що ця тактика є хибною. Бо усе одно доведеться казати тоді, коли ці справи стануть кримінальними», – сказав він.

У міністерстві юстиції США вважають, що Коломойський розікрав мільярди доларів з «Приватбанку», а потім відмивав їх за межами України

У четвер, 6 серпня, міністерство юстиції США звинуватило українського олігарха Ігоря Коломойського в розкраданні мільярдів доларів з «Приватбанку», а потім використанні величезної кількості компаній для відмивання цих грошей в США і в усьому світі.

Про це повідомляє The Washigton Post.

Зазначається, що протягом більше року федеральні агенти відстежували мільйони доларів, які були відправлені в США від компаній, що належать Коломойському та його партнеру Геннадію Боголюбову, для купівлі об'єктів нерухомості, в тому числі чотирьох хмарочосів у центрі Клівленда, в період приблизно з 2008 року та наступних п'яти років.

У зв'язку з розслідуванням федеральні агенти неодноразово приїжджали в Україну, в тому числі в лютому, де вони зустрічалися з генпрокурором Русланом Рябошапкою, і слідчими з НАБУ, щоб обговорити справу проти олігарха.

The Washigton Post нагадує, що розслідування НБУ виявило дефіцит в бухгалтерських книгах «Приватбанку» на $5,5 млрд і вони назвали це «масштабним і скоординованим шахрайством», в якому брали участь основні акціонери банку Коломойський і Боголюбов. Щоб утримати банк від краху, уряд використав кошти платників податків, щоб закрити діру, пише ЗМІ.

Нагадаємо, 4 серпня стало відомо, що ФБР провело обшуки в американській компанії Optima, яку пов’язують з Коломойським.