В.о. міністра освіти Шкарлет вже взявся за повернення практик міністра освіти часів Януковича Табачника щодо управління вищою освітою. Поспішає, бо хоче встигнути. В.о. міністра планують демонтувати незалежне Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти.

Читайте нас у Google News!

Агентство було одним з результатів Угоди про асоціацію з ЄС і продуктом масштабної освітньої реформи після Революції Переваги. Зараз агентство очолює Сергій Квіт.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив політолог Михайло Бесараб.

Він зазначає, якщо коротко говорити коротко, то функціонал Агентства полягає в контролі якості освітніх послуг, які своїм студентам надають університети України. Все недавно чули про плагіат Портнова і деканів в провідних вузах. Виявляти таких «вчених» - це також одне із завдань Агентства.

Раніше функцію освітнього контролю виконувало саме ж Міністерство освіти. Міністри освіти збирали кеш з ректорів, ректора були васалами міністра і на своєму рівні робили, що хотіли. Шкарлет хоче повернути цю практику. Це дуже небезпечно під час, коли українські абітурієнти вільні вибирати між українськими та західними університетами. У нас і без Шкарлета величезний відтік студентів до західних вузам.

Якість освіти - одна з головних причин.

За словами політолога, до західної незалежності університетів в Україні ще далеко, але з 2014 року було зроблено колосальний прорив вперед. Шкарлет прийшов для того, щоб зламати ці досягнення і повернути нас до постсовкові і наскрізь корумпованому утворення.

Йому байдуже, що це ще один плювок на Угоду про асоціацію з ЄС. Він новітньої Табачник. "Треба нагадати, що призначення нового в.о. міністра освіти дуже наполегливо проштовхував особисто Зеленський. Заради правди нагадаємо, що призначенням Шкарлета спиралися навіть депутати президентської фракції. Саме тому він до сих пір «в.о.», а не затверджений парламентом міністр", - написав політолог.