В українському суспільстві більше симпатизують Олександру Лукашенку, ніж у білоруському.

Читайте нас у Google News!

Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко

Про це заявив в ефірі "Прямого" народний депутат фракції "Європейська Солідарність" Олексій Гончаренко.

"В українському суспільстві, мені здається, більше симпатії до Лукашенка, ніж у білоруському. У нас є такий міф, що там порядок, добре молоко і все нормально. А це абсолютна неправда. Коли сотні тисяч людей вийшли на вулиці всіх міст і кажуть: ми вже не можемо бачити його, 26 років, досить, ціни вищі, ніж в Україні, рівень зарплат і пенсій на рівні України, тобто рівень життя нижчий… люди не хочуть більше. І все це, навіть те, що є, купується ціною суверенітету держави. Тому що суверенітету Білорусі практично вже не залишилося – він все це здав Росії", - сказав Гончаренко.

Олексій Гончаренко
Олексій Гончаренко

9 серпня за даними офіційного екзит-полу, перемогу на президентських виборах у Білорусі здобув Олександр Лукашенко, який керує державою вже 26 років. Проте опозиційні екзитполи вказують, що із величезним відривом виграла його опонентка Світлана Тихановська. Чоловіка останньої, Сергія, не допустили до виборів та кинули за ґрати.

Пізніше у відповідь на результати виборів в Білорусі розпочались масові протести.

У Мінську, вчора, 9 серпня, відбулись вибори президента, на яких, за результатами національного екзит-полу, переміг чинний глава держави Олександр Лукашенко (79,7% голосів виборців), його головна суперниця Світлана Тихановська отримала 6,8%.

Після цього у Білорусі відбулись масові акції протесту.

За даними правозахисного центру "Весна", вже відомо про щонайменше 120 затриманих силовиками учасників протестів у різних частинах Білорусі. Четверо осіб отримали настільки серйозні травми, що наразі вони перебувають у реанімації, інформує дуже добре поінформований блог Nexta_live.